| Hlavní stránka | A-tým | St. dorci | Ml. dorci | St. žáci | Ml. žáci | Ml. žákyně | Odkazy | Ke stažení | Facebook |

  Nábor do oddílu - aktualizace 8/2019
Nábor do oddílu a tréninky

  Pro rodiče a hráče
Předturnajové info
Kalendář akcí

  Naše týmy v r. 19/20
A tým - muži
Starší dorostenci
Mladší dorostenci
Starší žáci
Mladší žáci

Mladší dorostenky
Starší žákyně
Mladší žákyně

Miníci a přípravka

  Vedení odddílu
Bafuňáři a trenéři

  Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Anketa
V článcích mě nejvíc zajímá

komentář
8376 (8376 hl.)
časová osa gólů
1550 (1550 hl.)
hodnocení hráčů a brankařů
1927 (1927 hl.)
fotky
3881 (3881 hl.)
článek mě zajímá celý a už se těším na další :-)
1514 (1514 hl.)
zajímá mě pouze konečné skóre
1500 (1500 hl.)

Celkem hlasovalo: 18748


  Přehledy

Ankety
TOP 15
Fotogalerie

  Vrátnice
Vchod pro redaktory

  Házená na netu
Pro ty, kterým se házená nikdy neomrzí, zde máme tři odkazy na archivy, kde jsou k vidění různé zajímavé zápasy :

Ct 4 sport TVcom Logo ehftv.com


8.6. - 10.6.2018 Laudon Cup 2018 (mladší dorostenci)
Vydáno dne 13. 06. 2018 (518 přečtení)

8.6. - 10.6.2018 Laudon Cup 2018 (mladší dorostenci) 20180608 -P2/7 - Laudon Cup (mladší dorost) 20180608 - M2/7 - Laudon Cup (mladší dorost) 20180608 -D2/7 - Laudon Cup (mladší dorost) 20180608 Laudon Cup (mladší dorost)

8.6. - 10.6.2018 Laudon Cup 2018 (mladší dorostenci)
Nový Jičín


ÚVOD

  Když Luďa položil dorostencům otázku, jestli mají zájem jet na mezinárodní turnaj do Nového Jičína, ohlasy byly nad očekávání. Přihlásilo se 12 zájemců, mezi nimiž byl i Marek Novotný, alias Kaštan, který se, jak je jeho zvykem, přihlásí se mezi prvními na každý turnaj a poté týden před turnajem svoji účast stáhne a nezúčastní se. Jako náhradu jsme získali Honzu Pokorného, který se úkolu zhostil znamenitě. Datum odjezdu byl stanoven na čtvrtek večer. Organizátorům se odhlásily některé týmy, měnilo se rozlosování a tím pádem nebylo potřeba vyrážet ve čtvrtek. Rozpis nám určil první zápas až na pátek na 16. hodinu, takže jsme na cestu vyráželi ve 13:00. Vyrazili jsme směr Olomouc a jako 3. doprovodné vozidlo jel Martin Kolář, který bez navigace jel první a nevěděl tak o koloně za Prostějovem a jako jediný z nás v ní uvízl. Nicméně na zápas dorazil včas. Jeho paní bytná si pořídila novou kuchyň, takže jako stavbyvedoucí nemohl chybět a obratem se vracel zpět domů.

ZÚČASTNĚNÁ MUŽSTVA

Skupina MB 1 Skupina MB 2
SKP Pepíno Frýdek-Místek (CZE)
TJ Sokol Újezd u Brna (CZE)
TJ Sokol Ostrava (CZE)
SK Žeravice (CZE)
SHC Maloměřice Brno (CZE)
KH Kopřivnice (CZE)

TJ Nový Jičín (CZE)


ZÁPASY ZÁKLADNÍ SKUPINY MB 2

Pátek 16:00  HK Kopřivnice : TJ Sokol Újezd u Brna 14:17   (0:0)

  K našemu prvnímu a jedinému utkáni v pátek jsme nastoupili proti celku z Kopřivnice, který se přihlásil na žádost pořadatele až na poslední chvíli. Turnaj probíhal v multifunkčních objektech na zimním stadionu a v hale ABC, takže se nesmělo lepit. Pořadatel sice zajistil samolepící balon, ale protože tyto míče už známe (jeden jsme si před časem koupili), tak jsme věděli, že to bude problém. Jakmile se zpotí ruka, je kontrola míče hodně nesnadná. Obě mužstva však měla stejné podmínky, takže jsme byli svědky různých nepřesností. Při chytání to vypadalo, jako by byl míč horký a při střelbě se choval jako živý. Nesmyslně si ulítával kam si zamanul a při střelbě vyklouzával z ruky. Zhruba do poloviny první půlky to vypadalo jako zápas minižáků. Až se borci s balónem jakž takž sžili, poločas uplynul. Mělo se hrát 2 x 15 minut, takže když na tabuli svítil čas 14:55 Ondra vypálil. Trefil vedle, ale čas běžel dál. Až poté jsme se od rozhodčích dozvěděli, že hrací doba je 2 x 17 minut.
  O poločase se obě mužstva s rozhodčími i se stolkem domluvila na výměně míče. Do hry se tak dostal naš nenalepený Select. Tato výměna nám prospěla, Atom začal dávat goly a my začali hrát hru, kterou umíme. Zoran několikrát ubránil o hlavu většího a mohutnějšího pivota. Naše obrana dokázala soupeři dost znepříjemňovat útok a došlo i na trháky. Na to, že jsme hráli s prvoligovým celkem, jsme se drželi neskutečně dobře a po zásluze zvítězili 14:17.

  Po zápase jsme se šli zregenerovat do místního bazénu, kde se kluci náležitě vyblbli. Ten večer hrála naše repre proti Rusku, takže jsme se vydali hledat nějaké zařízení, kde bude TV. Obešli jsme celý Jičín, než jsme asi 500m od školy, kde jsme byli ubytovaní, našli Sport bar. Pizzu neměli, tak jsme sledování vítězství našich borců spojili s pojídáním brambůrek a popíjením kofoly.

Sobota 12:30   TJ Sokol Újezd u Brna : TJ Nový Jičín 20:16 (8:6)

  Druhý hrací den nám los nadělil prvního soupeře až ve 12:30, tím pádem si pánové mohli přispat. Do syta se možná vyspali, ale v kvalitě hry se to neprojevilo. Zápas byl vyloženě podceněný. Přestože soupeř hrál hodně nedisciplinovaně, nedokázali jsme toho využít. Dvakrát jsme hráli přesilovku 6:4, kdy jednou hráč po technické chybě zahodil míč a druhý se kvůli tomu pohádal s rozhodčím :-), takže přesilovka trvala celé 2 minuty. Místo abychom v poklidu navýšili vedení, kluci se nechali strhnout k nesmyslným akcím. Místo trpělivé obrany jsme se riskantně pokoušeli vypíchnout míč a zbytečně inkasovali. Možná, abychom chybu rychle napravili, udělali jsme ji znovu. V útoku, kdy pokyn z lavičky zněl: "Lajna", se zakončovalo po druhé nahrávce. Přesilovku jsme prohráli 2:1. Za pár minut jsme opět hráli 6:4, sice jen necelou minutu, ale efekt byl opět nulový. Remizovali jsme 2:2. V závěru se místní začali dotahovat a z jasného vedení jsme museli o výhru bojovat až do konce a stálo nás to zbytečně moc sil.

Sobota 14:30   SK Žeravice : TJ Sokol Újezd u Brna 19:22 (7:9)

  K našemu poslednímu zápasu o umístění ve skupině, jsme nastoupili proti indisponovaným Žeravicím. Spali jsme s mimi v jedné tělocvičně, takže jsme byli svědky ne úplně ideální životosprávy :-). Nám to hrálo do karet, sice jsme dostali par gólů po vlastních chybách, ale soupeře jsme vyložené uběhali. Peťan v bráně vychytal několik tutových šanci a la Štochl, fungovala spolupráce spojek se Zoranem v pivotu, kdy sám pár gólů dal a několika odbloky umožnil spojkám dát lehké branky z proskoků. Trošku odbočím, ale spolupráce Zorana a Davida v další sezoně bude zajímavá a už se těším na jejich akce. Neztratili se ani ostatní, jako například Honza Pokorný a Michal Gajda nejmladší, kteří ač menšího vzrůstu dělali problémy křídlům, které uspěšně bránili a na druhé straně prvním obráncům, když přes ně procházeli.
  Díky této výhře jsme skončili na prvním místě ve skupině a bylo jasné, že se zúčastníme bojů o medaile.

TABULKY ZÁKLADNÍCH SKUPIN

 

SKUPINA MB 1 1. 2. 3. Body Skóre Rozdíl Pořadí
1. SKP Pepíno Frýdek Místek 24:4 20:12 4 44:16 +28 1
2 SHC Maloměřice 4:24 11:28 0 15:52 -37 3
3 TJ Sokol Ostrava 12:20 28:11 2 40:32 +8 2SKUPINA MB 2 1. 2. 3. 4. Body Skóre Rozdíl Pořadí
1 HK Kopřivnice 17:17 22:19 20:21 2 56:57 -1 3
2. Sokol Újezd u Brna 17:14 20:16 21:19 6 58:49 +9 1
2 TJ Nový Jičín 19:22 16:20 13:25 0 48:67 -19 4
4. SK Žeravice 21:20 19:21 25:13 4 65:54 +11 2


SEMIFINÁLE

Neděle 9:15   TJ Sokol Újezd u Brna : TJ Sokol Ostrava 19:16 (9:6)

  K boji o medailové umístění jsme nastoupili proti týmu z Ostravy. Ogaři nechytili začátek. V zápase nastřelili několik tyček a neproměnili 3 sedmičky. Díky tomu jsme utkání relativně snadno překlopili na svou stranu. V první půli nám vycházelo snad všechno. Ne úplně plynule, protože jednou jsme zakončili až po třetí dorážce :-), ale tlak na obranu jsme vyvinuli enormní. Při defenzivní činnosti si navzájem všichni vypomáhali, vypichovali balony a eliminovali jejich nejlepšího hráče. Při bránění jsme byli hodně nekompromisní a rozhodčí trestali. Někdy možná přísněji než museli, ale naše borce to nerozhodilo a v oslabení dokázali i skorovat. V jednu dobu jsme vedli o šest branek a vše se zdálo být jasné. Soupeř se ale nepoložil. Po tajmu změnil taktiku a místo probíjení se, vsadil na střelbu ze střední vzdálenosti. Do poločasu stáhli výsledek na +3 branky pro nás a výsledek byl otevřený.
Na střelce jsme museli zareagovat vysunutím obrany, čímž se zase mezi hráči otevřeli větší mezery, které ogaři viděli. Celý druhý poločas se hrála nádherná házená, kdy skóre oscilovalo kolem +2 pro nás. Kluci bojovali na maximum a neměli ani vteřinku na vydechnutí. Atom, jako správný kapitán bral často odpovědnost na sebe a výsledkem byla úspšnost 5 střel 5 branek.
  Někdy v přůběhu zápasu přijeli i fanoušci z Újezda a to Honza Pokorný s dcerou a paní Zoranová, kteří se mezi fanoušky hlasově neztratili. V posledních vteřinách aplaudovala celá lavička ve stoje a po vítězném pokřiku nás čekal už jen finálový zápas.

FINÁLE

Neděle   SKP Pepíno Frýdek Místek : Sokol Újezd u Brna 25:13 (10:6)

  Finálový zápas nám přidělil obhájce titulu z loňska a to prvoligový Frýdek Místek. Měli jsme je nakoukané a jedinou šancí na přijatelný výsledek bylo dodržování taktických pokynů. V týmu soupeře byli 3 reprezantanti a celek jako takový budil respekt. Naši borci se měli hlavně vyvarovat nepřipravených střel, protože obrana "domácích" pracovala jako švýcarské hodiny. Hráče s míčem kontrolovali vždy 2 obránci a brankař, který perfektně spolupracoval s křídly při přechodu do rychlého útoku.
  První polovina byla z naší strany hodně kvalitní. Hráči dodržovali pokyny a pohyb hráčů bez míče dokázal několikrát obranu rozpohybovat tak úspěšně, že jsme se dostali do zakončení ze šestky. Kluci hráli na hranicích svých možností, takže o přestávce vládla na lavičce spokojenost.
  Rozdíl čtyř branek v našich borcích vzbudil dojem, že čtvrtý tým první ligy je hratelný. Možná byl, ale to už nezjistíme. Ve druhé půli si pánové postavili hlavu a začali hrát živelně. Taktika byla zapomenuta a hráči s míčem se nesmyslně vrhali do výborně zabezpečené obrany. Většina útoků se změnila na boj jednoho proti obraně s následným trhákem proti nám. Soupeř v množství rychlých útoků závahal jen 2x. Jednou nás zachránila tyčka a podruhé balón vyrazil vybíhající Petr. Peťana musím pochválit, protože na sobě odvedl obrovský kus práce a spolupráce s brankařem mužů, Tomem Staňou, je evidentně cesta správným směrem.
  Ve druhé půli jsme dali o gól víc než v první, ale dostali jsme o 15 víc. Doufám, že tento nepoměr si všichni účastníci zapamatují a turnaj i přes nepopiratelný úspěch, bude mít také varovný akcent. Jak se říká, žádný učený z nebe nespadl, tak jsme zvědaví, zda se kluci poučí. Budeme si na to však muset počkat až na podzim, na další zápasy této kategorie ve starším dorostu :-).

ZÁVĚR

  Na závěr bych chtěl poděkovat všem borcům za parádní výkony a doufám že se bavili stejně jako já.
  A ještě jedna poznámka. Po skončení finálového zápasu si trenér z Frýdku vzal bokem Zorana a jelikož se mu líbil, tak mu nabídl angažmá v jejich klubu. Uvidíme, co se z toho vyvine.

  TAK JSME DRUZÍ NO A COOOOOOOOOOOOOOOO :-).

CELKOVÉ POŘADÍ DRUŽSTEV

  1. SKP Pepíno Frýdek Místek
  2. TJ Sokol Újezd u Brna
  3. TJ Sokol Ostrava
  4. SK Žeravice
  5. HK Kopřivnice
  6. TJ Nový Jičín
  7. SHC Maloměřice [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Tom Zourek | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému phpRS, Layout je upravený Beach. Logo vytvořil Doktor