| Hlavní stránka | A-tým | St. dorci | Ml. dorci | St. žáci | Ml. žáci | Ml. žákyně | Odkazy | Ke stažení | Facebook |

  Nábor do oddílu - aktualizace 8/2019
Nábor do oddílu a tréninky

  Pro rodiče a hráče
Předturnajové info
Kalendář akcí

  Naše týmy v r. 19/20
A tým - muži
Starší dorostenci
Mladší dorostenci
Starší žáci
Mladší žáci

Mladší dorostenky
Starší žákyně
Mladší žákyně

Miníci a přípravka

  Vedení odddílu
Bafuňáři a trenéři

  Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Anketa
V článcích mě nejvíc zajímá

komentář
8376 (8376 hl.)
časová osa gólů
1550 (1550 hl.)
hodnocení hráčů a brankařů
1927 (1927 hl.)
fotky
3881 (3881 hl.)
článek mě zajímá celý a už se těším na další :-)
1514 (1514 hl.)
zajímá mě pouze konečné skóre
1500 (1500 hl.)

Celkem hlasovalo: 18748


  Přehledy

Ankety
TOP 15
Fotogalerie

  Vrátnice
Vchod pro redaktory

  Házená na netu
Pro ty, kterým se házená nikdy neomrzí, zde máme tři odkazy na archivy, kde jsou k vidění různé zajímavé zápasy :

Ct 4 sport TVcom Logo ehftv.com


7.10.2018 TJ Sokol Juliánov - TJ Sokol Újezd u Brna (ml. dorostenci)
Vydáno dne 08. 10. 2018 (354 přečtení)

7.10.2018 TJ Sokol Juliánov - TJ Sokol Újezd u Brna (ml. dorostenci) 20181006 ml. dorci vs. Sokol Juliánov - obr. TJ Sokol Juliánov - TJ Sokol Újezd u Brna 35:43 (14:22)


Povinné vítězství.


    Po prohře v Kuřimi a domácí remíze s Ivančicemi přišla dnes první letošní výhra. Dva body vezeme z Juliánova, ale tato výhra byla z kategorie povinných. Do zápasu jsme nastoupili bez Josefa Velíška a bez podpory st. žáků, kteří dnes měli také svůj zápas a bez trenéra Luďka, kterého v této roli zastoupil Honza Lattenberg. Do brány jsme nakonec přece jen vyžebrali st. žáka Šimona Havíře a to tedy znamenalo, že stabilní brankář ml.dorostu Šimon Merhaut si dnes připsal premiéru jako pivot a křídlo. Ono to totiž ještě před odjezdem na zápas vypadalo, že nás bude jen akorát na hru! Na poslední chvíli se však přidal Honza Pokorný, takže jsme nakonec měli jednoho na střídání…

    Od prvních minut bylo jasné, kdo bude tahat za kratší provaz. Naši kluci byli ofenzívně naladěni a po deseti minutách jsme měli na naší straně 12 branek. Těžili jsme zejména ze spolupráce Davida (celkem 16 branek) a Robase (celkem 10 branek), kteří získávali v obraně míče a navzájem se vysílali do trháků. V obraně jsme už tak suverénní nebyli, ale přesto jsme poločas zakončili luxusním výsledkem 14:22. Ve druhé půli se pak střelecky probudil Radek Máša (celkem 6 branek), který měl sérii pěti střel a pěti gólů z pozice spojky nebo středu, a také Martin Jandl (celkem 5 branek), který nevědomky vstřelil i 40-tý gól.

    A když jsme u těch milníků zápasu, tak 30-tý gól dal David, ale co hlavně nesmí býti zapomenuto, jsou první životní góly Šimona Merhauta! Šimon se dnes trefil hned dvakrát! A to se ještě musel poprat s jednou novinkou, se kterou se jako brankář zatím neměl šanci setkat, a sice s tím, jak se používá házenkářské lepidlo! Jeho spoluhráči (kamarádi) ho nechali při tom, že lepidlem se lepí nejen konce prstů, ale i celé dlaně! Poté, co si Šimon dokonale oblepil obě ruce a párkrát se snažil zatleskat, hned zjistil, že to asi nebude to pravé ořechové, a tak ho hned napadlo, že přebytky lepidla by bylo dobré nějak odstranit, a tak již v probíhající hře, odstranil jeden ze čtverců gumového povrchu hřiště a dlaně si odřel o podkladový beton pod gumovou vrstvou. Jaké však bylo jeho překvapení, když zjistil, že pod gumou se sice nachází nějaký beton, ale také hromada smetí, kamínků, písku a všemožného jiného bordelu, který se mu samozřejmě dokonale přilepil na jeho dlaně! Byl to celkem zábavný pohled, když nám na střídačce nechtěl ukázat své ruce, které byly celé černé, plné písku a kamínků a měly asi dvojnásobnou hmotnost oproti normálu.

    Honza Pokorný, který dorazil na zápas opravdu těsně před začátkem, si dnes připsal 3 branky, Ivo Drahoš pak jednu. U Ivoše je pak třeba vyzvednout jednu jeho specifickou obrannou činnost, a to to jsou bloky střel soupeřových spojek. Je až zvláštní, ale chválihodné, jak Ivoš dokáže pětkrát za zápas zblokovat střelce soupeřů tím, že své ruce dokáže nebojácně postavit do dráhy letu míče a deptat tak soupeřovi střelce.

    Dělat nějaké hlubohé závěry z tohoto zápasu nejde, kluci hráli popředu s radostí a dozadu bezstarostně. Na dnešního soupeře to stačilo, ale pokud výrazně nezlepšíme obranu, tak do zápasů s kvalitnějšími soupeři to už stačit nebude.
SVAZOVÉ PŘEHLEDY

20181006 ml. dorci vs. Sokol Juliánov - obr.[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Pavel Víška | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému phpRS, Layout je upravený Beach. Logo vytvořil Doktor