16.2.2019 Přípravný turnaj mužů - Velké Meziříčí (muži)
Vydáno dne 17. 02. 2019 (299 přečtení)

16.2.2019 Přípravný turnaj mužů - Velké Meziříčí

20190216 P3/4 VelMez - sestava (muži) 20190216 P3/4 VelMez - vyhlášení (muži) 20190216 P3/4 VelMez (muži)

ÚVOD

Loňský turnaj ve Vršovicích si naši muži chtěli zopakovat i letos. Bohužel, málo zájemců donutilo pořadatele ke zrušení akce. Protože nám to přišlo líto, domluvili jsme se aspoň na sehrání přípravného zápasu ve Velkém Meziříčí. K domluvené akci se ještě přihlásil tým z Vršovic a z Měnína, a tak se nakonec uskutečnil regulerní turnájek s hracím časem 2x20 minut.

ZÚČASTNĚNÁ MUŽSTVA

účastníci
TJ Sokol Velké Meziříčí
TJ Sokol Újezd u Brna
HC Loko Vršovice
TJ Sokol Měnín

TJ Sokol Velké Meziříčí : TJ Sokol Újezd u Brna 23:23   (11:12)

První půle se přes výhrady k obraně vyvíjela hodně dobře. Ačkoli jsme nestíhali na nohách, soupeř naše chyby moc netrestal. V útoku jsme měli slušnou produktivitu. Z 21 střel jsme jich 12 proměnili a i díky tomu postupně vedli o 2 až 3 góly. V samém závěru jsme byli několikrát faulováni na šestce soupeře bez povšimnutí rozhodčích a domácí se z rychlých útoků dostali na kontaktní gól.
  Ve druhé půli VelMez zrychlil a branky začaly padat po rychlých přechodech. Problémy nám dělal i pohyb soupeře na brankovišti, kdy jsme zbytečně inkasovali díky naší nedůslednosti při přistupování. V tomto úseku hry jsme cca prvních 15 minut stále dotahovali těsný náskok soupeře. V závěru se defenziva zlepšila a dostali jsme se i do několika trháků. Proměňování však bylo tak půl na půl a zápas byl stále vyrovnaný.
  V závěru jsme ubránili a mohli jít v klidu do posledního útoku. Bohužel kluci šli do rychlého s nepovedeným zakončením a umožnili tak domácím poslední střelu. Se štěstím jsme ubránili a dělba bodů byla na světě. Bod je dobrý, ale o to víc nás mohou mrzet dvě neproměněné sedmičky.

TJ Sokol Újezd u Brna : TJ Sokol Měnín 27:23 (12:16)

Asi nás pronásleduje mindrák jménem Měnín. Po podzimní porážce v mistrovském utkání měli kluci v hlavách touhu prohru smazat. Začali jsme však hrát jako svázaní.
  První půle byla tragická. Hráči stáli na pevných nohách daleko od šestky a Měnín si v útoku dělal co chtěl. Vzdálenost obránců od sebe znemožňovala spolupráci a tomu odpovídalo i poločasové skóre -4.
  Druhý poločas jsme zahájili zataženější, ale hlavně agresivnější obranou. Získali jsme několik míčú, proměnili trháky. Matematický poměr je všeříkající, prvních 20 minut 0 trháků, druhých 20 minut jsme měli 5 pokusů (schválně nepíšu gólů :-)). Se zlepšenou obranou se zlepšil i výkon brankaře. Za první poločas neměli Tom s Patrikem ani zákrok, ve druhém Tomáš uspěl 8x, z toho lapil i sedmičku a 3x poslal spoluhráče do RÚ. Díky všeobecnému zlepšení jsme v druhé půli dovolili Měnínu pouze 7 branek.

HC Loko Vršovice : TJ Sokol Újezd u Brna 17:16 (7:9)

Třetí zápas byl pro náš, nepříliš trénovaný celek pořádnou prověrkou. Davidu Šilhavému, našemu dosud nejlepšímu střelci, začala šilhat ruka a nebyl schopen dát branku. Vystřelil 7x a pouze jednou jsme se mohli radovat. Jeho poslední pokus rozvedu později. Naštěstí se role paliče úspěšně zhostil Lattec 7/5.
  Ani soupeř už neměl sil na zbyt, a tak se moc rychlá házená nehrála. V útoku jsme rezignovali na kombinace a hrálo se jeden na jednoho. K vidění byla maximálně spolupráce dvojic.
  Vyrovnané utkání dospělo ke svému závěru. Stav byl 16:16. V čase 19:04 jsme ubránili a mohli jít do útoku. Pomohl nám rozhodčí, který nás nechal rozehrát znovu, ale čas nezastavil. V 19:20 jsme začali kombinovat a pokyn z lavičky zněl: jít do faulu a počkat se střelou do úplného závěru. V 19:40 dostal míč David Š. a vystřelil přesně do náruče brankaře. Vršovice okamžitě rozehráli. Naši vydolovali poslední zbytky sil a včas se vrátili. 15 vteřin před sirénou si "domácí" vzali oddechový čas. Honza určil taktiku a šlo se do finále. 2x jsme přerušili, ale poslední akce byla těsně před vypršením času. Závěrečnou devítku hodil v pádu exekutor tak šťastně, že obstřelil posledního Honzu a míč vymetl pavučiny ve spojnici tyče a břevna.

ZÁVĚR

Turnaj byl tak vyrovnaný, že výhrou bychom brali celkové vítězství, remízou druhé místo a prohrou jsme obsadili třetí místo. Přes infarktový závěr si myslím, že turnaj splnil svůj účel. Všichni si zahráli a trenér Honza má několik námětů k zamyšlení. Myslím v pozitivním duchu, protože jsme hráli fakt dobře.

CELKOVÁ STATISTIKA ZÁPASŮ - HRÁČI

číslo jméno post střely/góly úspěšnost % 7m/gól úspěšnost % góly celkem Ø pořadí hráčů +/- body