| Hlavní stránka | A-tým | St. dorci | Ml. dorci | St. žáci | Ml. žáci | St. žačky | Ml. žákyně | Odkazy | Ke stažení | Facebook | Sportnect |

  Nábor do oddílu - aktualizace 8/2019
Nábor do oddílu a tréninky

  Pro rodiče a hráče
Předturnajové info
Kalendář akcí

  Naše týmy v r. 19/20
A tým - muži
Starší dorostenci
Mladší dorostenci
Starší žáci
Mladší žáci

Mladší dorostenky
Starší žákyně
Mladší žákyně

Miníci a přípravka

  Vedení odddílu
Bafuňáři a trenéři

  Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Anketa
V článcích mě nejvíc zajímá

komentář
9141 (9141 hl.)
časová osa gólů
2001 (2001 hl.)
hodnocení hráčů a brankařů
2445 (2445 hl.)
fotky
4339 (4339 hl.)
článek mě zajímá celý a už se těším na další :-)
1976 (1976 hl.)
zajímá mě pouze konečné skóre
1965 (1965 hl.)

Celkem hlasovalo: 21867


  Přehledy

Ankety
TOP 15
Fotogalerie

  Vrátnice
Vchod pro redaktory

  Házená na netu
Pro ty, kterým se házená nikdy neomrzí, zde máme tři odkazy na archivy, kde jsou k vidění různé zajímavé zápasy :

Ct 4 sport TVcom Logo ehftv.com


20.-23.6.2019 Mega Mini Liberec (minižáci)
Vydáno dne 24. 06. 2019 (666 přečtení)

20.-23.6.2019 Mega Mini Liberec (minižáci) Mega Mini Liberec 2019

Návštěva Babylonu Minižáci v Liberci 2019 MegaMiniLiberec 2019 D-10/28

ÚVOD

    Když jsem v březnu přihlašovala svého syna jako hráče a sebe jako fanouška na házenkářský turnaj do Liberce, napadlo mě, že bych mohla pro rodiče, kteří se pravidelně všech turnajů zúčastňují, ale tentokrát jim to kvůli pracovním povinnostem nevyjde, každý den sepsat pár svých postřehů a přiblížit atmosféru celého turnaje.

DEN PRVNÍ - Čtvrtek 20.6.2019

    Úkol pro hráče zněl jasně: "Odjezd do Liberce přesně ve 13:30 od Sokolovny."
Všichni přišli včas, někteří nedočkavci i s půlhodinovým předstihem. Po bezproblémovém naložení všech účastníků a jejich batohů, spacáků a karimatek, jsme se vydali na několik set kilometrovou trasu. Před odjezdem jsme si řekli, že nás čeká sice daleká, ale za to bezproblémová, klidná a rychle utíkající cesta. Jak jsme řekli, tak se stalo 😊. Do cíle jsme dorazili bez jediného zastavení v koloně.
    Po ubytování jsme zašli na večeři. Pan kuchař nám naservíroval rýži s kuřecím masem na čínský způsob, kterou kluci slupli jako malinu. Po večeři jsme procházkou zašli obhlédnout hřiště, na kterých se budou odehrávat zítřejší zápasy. Všichni otestovali povrch, velikost branek a pod dohledem trenérů si několik minut zahráli. Po návratu z hřiště proběhla hygiena a po ní uložení ke spánku. Myslím si, že někteří usnuli dřív, než si zapnuli spacák 😊.

DEN DRUHÝ - Pátek 21.6.2019

    Někteří nadšenci se nemohli dočkat dnešního turnaje a vstávali už kolem 5.40. Tato ranní ptáčata byla ale ohleduplná a v klidu nechala své spoluhráče načerpat síly a nevzbudila je. Po snídani jsme nabalili dresy do batohů a vyrazili na autobus, který nás i s ostatními týmy dovezl na místo konání.

    Náš první zápas s Radebeuler HV Girls.
Kluci vstupovali do zápasu, jak sami říkali, "naspeedovaní." Před zápasem si ještě vygooglili nějaké informace, aby věděli, odkud že vlastně jejich soupeř je. Zjistili, že je to německý tým, který získává ve své soutěži jednu medaili za druhou. Kluci se drželi pokynů trenérů a vyhráli jednoznačně 19:1. Tento zápas nebyl výjimečný jen konečným výsledkem, ale i tím, že si každý hráč připsal alespoň jeden gól. Cituji Luďu:" Hoši, krásná práce, tak se mi to líbí, hra v pohybu, tak to má být!"

    Spokojenost a radost z výhry nás vedla do druhého zápasu s Liberec Handball Modří. Kluci se ze začátku svého soupeře zalekli a ve 2. minutě už prohrávali 0:2. Do hry je vrátil vstřelený gól a snížení skóre na 1:2. Liberec skvěle bránil a našim klukům moc příležitostí ke střelbě nedával. Měl agresivní útok, za který během pár minut inkasovali 4 žluté karty. Naše borce zvedly brankářovo zákroky, ze kterých vytěžili svými trháky 2 góly. I když zápas, bohužel, skončil naší prohrou 6:7, hoši se nemuseli za svůj výkon vůbec stydět.

    Na třetí zápas se kluci těšili. Čekal je tým ze Sokola Vršovice Praha, který byl složený převážně z dívek. Góly do soupeřovi branky padaly nejvíce z rychlých trháků. Dívky na kluky nestačily a prohrály s nima 6:12

    Následoval ELP Jablonec nad Nisou. Ač jsme byli ze začátku evidentně herně i pohybově lepší, tým Jablonce náš dvoubrankový náskok dotáhl a chvílemi to vypadalo, že nás zlomí. Naši hráči soupeře podcenili a darovali jim svými chybami v obraně laciné góly. Nevím, jak by se hra vyvíjela dále a jak by zápas skončil, ale naštěstí se na "kdyby" nehraje a výhra 10:9 kluky vyhecovala do posledního pátečního utkání.

    Posledním soupeřem byl tým HBC Strakonice 1921. Kluci pečlivě po každém zápase studovali průběžnou tabulku, jak si vedou ostatní. Do zápasu vstupovali s tím, že prohrají, protože Strakonice porazili Liberec, tak musí být přece lepší. Trenéři jim promluvili do duše, zklidnili je a důrazně jim vysvětlili, jakou hru mají hrát. Kluci nastoupili s pokorou a ohromnou chutí vyhrát. Za stavu 3:2 pro nás, si trenér Strakonic vyžádal oddychový čas. Poločas skončil 5:5. Oba týmy ze sebe vydávaly co mohly a zároveň dělaly minimum chyb. Jako naprostý laik házené musím ale říct, že naši chlapci bránili perfektně. Tento náš dnešní poslední zápas byl pro trenéry i pro mě, jedním slovem, infarktový. V posledních 30 vteřinách jsme za remízového stavu získali míč. Přesná střela do soupeřovy brány znamenala nejcennější výhru. Většině z hráčů se po závěrečném hvizdu rozhodčího kutálely po tvářích slzy jako hrachy. U soupeřů to byly slzy smutku a u nás štěstí.

    Hoši dnes bojovali. A i když mají ve své hře mezery, hrají jako tým. Vzájemně se podporují, fandí a respektují pokyny trenérů. Pro všechny skvělý den. Parádní den však pokračoval dál, i když se neodehrával na hřišti. Trenéři naložili kluky do aut a udivené je vysadili před Aqualandem Babylon. Kluci si to neskutečně užili. Vyzkoušeli snad všechny tobogány a atrakce, které tam byly. Největší zážitek měli z tobogánu s trychtýřem, vodního hradu, vodotrysků a gejzírů. Všichni si vyzkoušeli vodní masáže...prý na relaxaci a posílení před dalšími zápasy.

DEN TŘETÍ - Sobota 22.6.2019

    Prvním naším soupeřem sobotního klání a zároveň posledním v základní skupině byl HK Chomutov. Vcelku vyrovnaný zápas se průběžně měnil od remízy po naše dvougólové vedení. Zřejmě relax ve vířivce zabral a vítězství 12:9 potěšilo. Kluci bojovali o každý míč a postupně se zlepšovali v obraně.

    Tímto zápasem jsme ukončili základní skupinu a netrpělivě chodili kontrolovat výsledky a očekávali jsme, z jakého místa postoupíme do dalších bojů. KONEČNÁ TABULKA VYTIŠTĚNA. Kluci postupují z krásného 2. místa. Jsme v "A" finále, ve kterém nás čekají 4 nejlepší týmy ze skupiny B

Tabulka základní skupiny A

    Prvním soupeřem se stala Bělá pod Bezdězem. Trenérův pokyn "Braňte, čistě seberte míč, uvolněte se a dejte gól", si kluci vzali k srdci. A první výsledek 19:10 byl na světě.

    Následoval zápas s vítězem Minicupu Litovel 2019 týmem Horka nad Moravou. Borci předvedli krásnou hru a nebýt smůly při našich trestných hodech, tak se možná mohl zápas vyvíjet jinak. "Kdyby" ale nefunguje. Kluci prohráli 6:8. Trenéři hochy pochválili a vypíchli skvělé zákroky a akce, kterých měli spoustu. Poté je vzali za odměnu na kofolu, kde probírali společně taktiku do dalších bojů. Ještě chvíli byli hráči z prohry smutní, protože to nebyl jednoznačně prohraný zápas, ale po pár minutách se zase usmívali a byli v pohodě. Pěkné bylo to, že si pak sami rozebrali jednotlivé akce a vzájemně se chválili.

    Po Horce nás čekal soupeř z TJ Sokol Úvaly. Průběžné skóre bylo jak na houpačce. Zpočátku jsme prohrávali, pak srovnali a nakonec jsme vyhráli. Jak říká Luďa: " historie se neptá o kolik"... (ale bylo to o 1 branku). Chlapci měli obrovskou radost z dalšího vítězství a netrpělivě, i když po celém dni už unaveni, vyčkávali na svůj poslední zápas v "E" skupině.

    Zápas s HBC Continental Jičín byl prošpikovaný emocema. Moc jsme chtěli vyhrát. K vítězství jim chyběl kousíček a prohráli o 1 branku. Z mého pohledu se mini žáci zápas od zápasu zlepšovali a snažili se do puntíku plnit trenérovo pokyny. Emotivní zápas to ale nebyl jen pro hráče, ale i pro trenéry. Ve chvílích, kdy kluci vymysleli skvělou akci a v zakončení jim chybělo trochu házenkářského štěstí, tak přes zuby potichu procedili i několik "nevhodných" 😊 slov. Při podání rukou soupeřům po odpískání závěru hry, se skoro všem našim hráčům tentokrát koulely slzy lítosti. Věděli, že každá výhra znamená lepší umístění.

Tabulka finálové skupiny E

    Luďa si vzal ještě na hřišti kluky stranou a vysvětlil jim, že každá prohra je posouvá dál a že takový skvělý výkon, jaký předvedli, újezdská házená nepamatuje. Zdenek jim potom zašel každému koupit nanuk a bylo po smutku. Hoši si užili doprovodný program, který pro ně organizátoři turnaje připravili. Nechali se potetovat Airbrushem, vyzkoušeli obří nafukovací skluzavku. Po společném opékání špekáčků jsme se těšili na vystoupení bubenické skupiny ARIES a ohnivé představení FIRESHOW TORTUS DE IGNIS. Smutek byl definitivně zažehnán. Unaveni, osprchovaní a vysílení padli do spacáků a spali jak miminka 😊.

DEN ČTVRTÝ - Neděle 23.6.2019

    Teď už nás čeká úplně poslední zápas. Hrajeme o 9. místo. Popereme se o něj s TJ Sokol Velké Meziříčí. Při nástupu obou týmů byl patrný výškový rozdíl obou mužstev. My byli ti menší 😊. Pro nás však zásadní bylo to, že nenastoupil jeden náš klíčový hráč. V 1. poločase, když kluci dostávali jeden gól za druhým to vypadalo, že to vzdají. Ve druhé půlce po poradě s trenérem se do soupeře zakousli, i když bylo jasné, že nemají šanci ani vyrovnat. To v tu chvíli nebylo pro ně důležité. Jak říkali: "chceme prohrát se ctí, abychom se nemuseli stydět."

    KLUCI DOSÁHLI FANTASTICKEHO VÝSLEDKU. Turnaje se zúčastnilo celkem 28 týmů z celé České republiky. Byly tu týmy, které mají skvělé házenkářské zázemí, trénují víckrát týdně než my, mají profi trenéry a velký výběr hráčů, což bylo vidět na střídačce. Některé týmy pravidelně měnili celou sestavu. Také můžeme říct, že jsme porazili Strakonice, které se nakonec umístily na 3. místě, což kluky neskutečně psychicky pozvedlo.

    Obrovské poděkování směruje k trenérům. Aleš Flajšinger, Luďa Kubát a Zdenek Sláma se klukům věnovali maximálně. Nejen na hřišti, kde je psychicky zvedali, když se nedařilo nebo naopak dařilo a dali jim pěkně nahlas vědět, ale i mimo hřiště. Dohlíželi na pravidelnou hygienu, pitný režim, kontrolovali je, zda nemají klíšťata, utíkali koupit opalovací krém, aby se kluci nespálili, v Aqualandu nebyl nikdo ani chvilku bez dozoru, pomáhali jim při balení spacáků a nafukovaček. Některým přeskládávali kufry, protože to vypadalo, jako kdyby měli mít někde ještě jedno zavazadlo.... a spoustu dalších věcí, které dělali automaticky.

    Za sebe jsem ráda, že jsem si vzala v pátek dovolenou a ve čtvrtek odjela s nimi. V Liberci byla skvělá atmosféra, organizace, zázemí i jídlo. Kluci si tu našli kamarády i z jiných týmů a společně pak hráli "svoje namixované zápasy." V tabulkách pak hledali kdy hrají, aby jim došli fandit. Myslím, že můžu napsat za všechny, že to byl skvělý a hlavně úspěšný turnaj.

KONEČNÉ POŘADÍ TURNAJE

1. TJ DUKLA PRAHA
2. TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ
3. HBC STRAKONICE 1921
4. LIBEREC HANDBALL MODŘÍ
5. TJ LOKOMOTIVA LOUNY
6. HBC CONTINENTAL JIČÍN
7. TJ SOKOL HORKA N. MORAVOU
8. TJ NÁCHOD
9. TJ SOKOL VELKÉ MEZIŘÍČÍ
10. TJ SOKOL ÚJEZD U BRNA
11. TJ SPARTA KUTNÁ HORA
12. TJ SOKOL ÚVALY
13. TJ SLAVOJ DĚČÍN
14. TJ SOKOL BĚLÁ P. BEZDĚZEM
15. SOKOL VRŠOVICE PRAHA
16. TJ JISKRA ZRUČ N. SÁZAVOU
17. TJ JM CHODOV
18. HBC OLOMOUC 1966
19. HK FCC MĚSTO LOVOSICE
20. HK IVANČICE
21. TJ ELP JABLONEC NAD NISOU
22. TJ SOKOL ŽĎÁR N. SÁZAVOU
23. HK CHOMUTOV
24. HÁZENÁ MĚLNÍK
25. HCB KARVINÁ
26. RADEBEULER HV BOYS
27. LIBEREC HANDBALL ORANŽOVÍ
28. RADEBEULER HV GIRLS[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Vlaďka R | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému phpRS, Layout je upravený Beach. Logo vytvořil Doktor