2705 (2705 hl.)

Celkem hlasovalo: 51705

22.09.2019 Tatran Bohunice - Sokol Újezd u Brna (muži)
Vydáno dne 26. 09. 2019 (1301 přečtení)

22.09.2019 Tatran Bohunice - Sokol Újezd u Brna (muži) 20190922 muži vs Tatran Bohunice - foto 1 20190922 muži vs Tatran Bohunice - foto 2 Tatran Bohunice - Sokol Újezd u Brna 24:21 (10:11)

16 minut bez branky zhatilo nadějný první poločas.

Předposlední zářijový víkend čekal Muže již několikrát zmiňovaný Historicky první zápas ve 2.lize, a to hned proti Mistrům ze sezóny minulé, Tatranu Bohunice.

Do Bohunic nás jela sice početná výprava, ale i přesto jsme nebyli všichni. V sestavě chyběli zranění hráči: střeďák Tomáš Kachlík a brankář Tomáš Staňa. Dále chyběli z různých pracovních a jiných důvodů 2 pivoti: Michal Staňa, Filip Zourek a brankář Patrik Haman. Ondřej Krošík by nám byl také jistě hodně platný, ten se ale rozhodl první půl rok strávit v Telnici. Poslední chybějící hráč byl Jirka Frimmel, který je pracovně velice vytížený, takže s námi bude jen výjimečně.

Do zápasu jsme chtěli nastoupit co nejlépe, a hlavně bez respektu k soupeři a ukázat co je v Újezdských házenkářích. Dva naši hráči měli hned na úvod sezóny takové peprné setkání, kdy David Šilhavý ještě minulou sezónu hostoval v Bohunicích a Tomáš Synek k nám má limitovaný přestup právě z Bohunic a který už od pohárových utkání předvádí vynikající výkony.

Tomáš Synek hrál již od začátku utkání bez respektu ke svému mateřskému klubu a nasázel rovnou 6 branek. Naopak mě osobně zklamal David Šilhavý, kterému se vůbec nedařilo. Je sice pravda že ho velice dobře znají, ale David tápe již od pohárového utkání proti Telnici, kde se mu také nedařilo. V zápase proti Bohunicím dal jako naše ostrá spojka jen 2 góly. Avšak pevně věřím, že se David vzchopí a opět se plně stane naší střeleckou jistotou 😊.

Když si nalijeme čistého vína, je třeba říci, že v tomto zápase se od nás nečekali žádné velké výsledky a mohli jsme jen překvapit, což se nám také celý první poločas dařilo. Začátek utkání byl vyrovnaný, brankáři na obou stranách předváděli krásné zákroky, takže nepadalo ani moc branek. U nás jsme se opět mohli spolehnout na Jirku Staňu a Bohunice zase na dlouholetého brankáře extraligy Jiřího Bavlnku.

Bohunický tým jsme překvapili naší bojovností a větší chutí do hry tak, že jsme dokonce ve 27 minutě vedli o 2 góly. První poločas nakonec skončil naší výhrou 11:10 Do druhého poločasu jsme chtěli nastoupit ve stejném rozpoložení jako do prvního poločasu, avšak se ukázalo, že nám přestávka spíše uškodila. Kluci se možná nečekaného výsledku sami lekli. Hráli tak, aby nic nezkazili a výsledkem byla sterilní hra plná chyb. První gól druhého poločasu jsme dali až na začátku 16 minuty, což rozhodlo celý zápas. Kvůli tomuto hernímu bloku jsme se dostali do ztráty 8 gólů. Poté už se takový zápas otáčel těžko. V poslední desetiminutovce do toho výrazně vstoupili rozhodčí, na což poukazuje i červená a modrá karta pro trenéra Bohunic. Ovšem k tomu se vyjadřovat nebudu a nechci, diváci kteří to viděli, jak domácí tak naši, si o tom určitě udělali svůj obrázek.

Naším lídrem byl opět navrátilec Zdeněk Suchomel, který se s tím, stejně jako v pohárových zápasech, nijak zvlášť nepáral a nasázel domácím 9 branek z toho 3 ze sedmičky 😊. Přes nelichotivý druhý poločas je důležité říci, že přes všechny překážky, které nastali, jsme hrdě bojovali až do konce a nepříznivý stav -8 branek jsme ještě dokázali stáhnout na -3 branky. Určitě se nemáme za co stydět, i přes již zmiňovaný výpadek a absenci hráčů, jsme jasně ukázali, že do 2.ligy Újezdská házená patří 😊.

Poslední zářijový víkend hrajeme na domácí půdě v Telnické nafukovací hale proti Ivančicím. Tímhle tedy zvu všechny příznivce Újezdské házené, aby přišli podpořit naše muže k první výhře ve 2. lize 😊.