1599 (1599 hl.)

Celkem hlasovalo: 19481

05.10.2019 SK Kuřim - Sokol Újezd u Brna (muži)
Vydáno dne 09. 10. 2019 (235 přečtení)

05.10.2019 SK Kuřim - Sokol Újezd u Brna (muži) 20191005 muži vs. SK Kuřim - foto 2 20191005 muži vs. SK Kuřim - foto 1 SK Kuřim - Sokol Újezd u Brna 33:34 (16:20)

Nevídaný konec zachránil dva body.

Netradičně v sobotu jsme vyjeli hrát 2. venkovní zápas. Ve 3. kole nás čekala těžká a hlavně nevypočitatelná Kuřim, která sice v minulé sezóně skončila na pátém místě, ale asi 4 kola vedla celou tabulku.

Kuřim už roky táhnou 2 střelci. Dnes tam byl sice pouze jeden, ale Kuřim posílila o pár mladých dorostenců a pár hráčů z Juliánova.

Od začátku zápasu se hrálo velice vyrovnaně. My měli opět špatnou obranu, kdy se po celý poločas nedařilo zajišťovat pivota, který se tam uvolňoval jak se mu zachtělo. V bráně nás naštěstí zachraňoval Jirka, který chytl jen z pivota 3 úplné tutovky. Co se střelby týče, měli jsme více štěstí jak rozumu, a spadlo tam i pár gólů z "hajzlu". Velice slušně hráli poločas Zdeněk Suchomel, Tomáš Synek a David Šilhavý.

Koncem prvního poločasu a začátkem druhého se rozestřílel Pavel Jankovič, který normálně hrává na pivotu a při neúčasti Maroše alternuje na pravém křídle. Dnes z křídla střílel hlava nehlava a nedal brankářovi šanci, gól nedal jen tehdy, když minul branku což bylo asi 2x. První poločas jsme vyhráli 20:16, ale začátek 2 poločasu jsme hráli o dost horší házenou než v tom prvním. Začali se vymýšlet nesmyslné akce nebo střely. Obrana byla opět nedůsledná, a tak Kuřim dokázala vyrovnat.

Nejlepším střelcem byl opět Zdeněk Suchomel, který měl do 60 minuty na svém kontě 10 gólů. Pak nastala ta neuvěřitelná chvíle pro celou Kuřimskou halu, kdy snad nikdo nevěřil svým vlastním očím. Na tabuli svítilo 59:32 a skóre 32:33 pro Újezdské muže. Domácí brali tajm, po kterém se jim 10 sekund před koncem podařilo vyrovnat. Čas docházel. Ihned po gólu jsme rychle rozehráli. Tom Synek nahrál nabíhajícímu Zdenálovi, který byl zároveň s klaksonem faulovaný do obličeje. Po emotivní chvíli, kdy domácí hlásili že oni nic a my zase že červená a sedm, rozhodčí vyloučil kuřimského hráče a nechal nám poslední devítku.

Kuřimská obrana se tedy v 5 hráčích postavila do zdi, ale ukázaly se dlouholeté zkušenosti Zdeňka Suchomela. Všiml si, že obránci nepokryli část levé strany brány, a tak neuvěřitelnou vykláněčkou v pádu střelil gól mezi nohy brankářovi. Ten neměl absolutní tušení, odkud vlastně ten míč vyletěl. A jak už to bývá, na jedné straně smutek, na druhé neuvěřitelná radost hráčů i fanoušků.

Musím poděkovat fanouškům, byli to někteří starší a mladší žáci společně se svými rodiči, kteří hráli své zápasy před námi. Jejich podpora našim borcům moc pomohla. Takovou návštěvnost si necháme určitě líbit i v Telnici. V jednu chvíli nestačili na hlasy našich dětí ani kuřimské bubny 😊.

Na závěr je třeba říci, že s útokem již dlouhou dobu problém nemáme. Když se nedaří jednomu, daří se druhému. Jediné na čem musíme pořádně zamakat je důsledná a agresivní obrana. Přece jen dostat 84 gólů za 3 zápasy je hodně. Přesto máme po prvních 3 kolech 2 výhry a tudíž 4 body. Je to super a budeme bojovat dál.

Příští týden v neděli budeme hrát opět domácí zápas v Telnici a bude to "odvetné" utkání proti Velkému Meziříčí. Odvetné píši proto, že proti Velkému Meziříčí jsme úspěšně odehráli 1.kolo Českého poháru mužů a porazili je o 1 gól. Opět tedy zveme všechny současné i bývalé hráče, rodiče a dětí aby přišli fandit našim mužům. Hrát budeme 13.10.2019 v 16:00