1599 (1599 hl.)

Celkem hlasovalo: 19481

20.10.2019 TJ Kostelec na Hané - TJ Sokol Újezd u Brna (muži)
Vydáno dne 22. 10. 2019 (306 přečtení)

20.10.2019 TJ Kostelec na Hané - TJ Sokol Újezd u Brna (muži) 20191020 muži vs. TJ Kostelec na Hané - přehled TJ Kostelec na Hané - TJ Sokol Újezd u Brna 33:32 (16:19)

Obrana a zase obrana.

Před 2 týdenní pauzou jsme odjeli na venkovní zápas do Kostelce na Hané. Já osobně jsem měl před zápasem smíšené pocity, protože jsem věděl, že přestože je Kostelec předposlední v tabulce, nic to neznamená. Domácí jsou známí svoji nepříjemnou hrou a tvrdou obranou. Mimochodem, před několika lety hráli i 1. ligu, ale to byla jiná generace.

Proti nám nastoupila už omlazená sestava, které jsme občas nestačili. Kostelec hrál velice rychlou a trpělivou házenou už od začátku zápasu. Před úvodním hvizdem byli hráči upozorněni na jisté střelecké hrozby, které se nám po celý zápas nepodařilo odstavit a takřka si s námi dělali co chtěli.

Nejprve bych začal u defenzivy. Obrana v tomto zápase byla snad nejhorší od začátku sezóny. Kjubi absolutně nestíhal na nohách a šikovnej, mladej klučina na pivotu, proplouval obranou jakoby nic a dal takhle 5 gólů. Nebyl však sám, dalším 3 hráčům jsme beztrestně umožňovali jen tak si vystřelit. Trochu mě to, co se obrany týče, připomnělo starší žačky. Ruky u pasu, bránění na 7-8 metrech bez kontaktu, a když už byl kontakt, tak pozdě. Následovalo vyloučení a zbytečné oslabení.

Snad jediní koho bych mohl pochválit v obraně byli Filip Zourek a Jirka Frimmel. Taky měli svoje mouchy, ale jako obránci byli ze všech nejlepší. A to jsou hráči, kteří s námi takřka netrénují. Když jsme u těch tréninků, kluci se asi namlsali řadou vítězství i bez tréninku, ale takhle to dál určitě nepůjde. Tohle už není Jihomoravská Bundes, kde se jdeme jen tak vyprdět. Je to už vyšší liga, i když kvalitu jsme očekávali o stupeň jinde, chceme předvádět co nejlepší výkony a ne prohrávat vyhrané zápasy, jako třeba tento. Už za poločas dostat 16 gólů je poměrně dost.

První desetiminutovka druhé poloviny nám stále vycházela, ale jen co se týče útoku. Jediný kdo to všechno úspěšně hasil, byl Jirka v bráně. Vedli jsme dokonce o 6 gólů. Jeden ze zkratů proběhl koncem 10 minuty, kdy mezi 10-14 minutou jsme nebyli schopní dát gól, zatímco jsme 4 dostali. Začalo drama. Zbytečné ztráty, nepřesné a zbrklé střely nás v 19. minutě 2. poločasu dostali do remízového stavu 29:29. Zde nastalo největší útočné trápení celého zápasu, kdy jsme nedali 6 minut gól. Nebylo to vůbec tím, že by Kostelec byl lepší nebo lépe bránil, ale bylo naší neschopností, udržet tohle skóre na uzdě. Čím více čas plynul, tím více jsme dělali technických chyb na úrovni ml. žáků. Dostali jsme se dokonce do takové propastim že během 3 minut jsme dostali 4 rychlé góly z trháků. Asi jedna z nejhorších chyb nastala ve 28 minutě, kdy se nám nějakým způsobem podařilo aspoň trochu zvrátit utkání. Do konce minuta a půl a měli jsme šanci na vyrovnání. Místo uklidnění jsme se rozběhli do útoku a Bagr bezmyšlenkovitě z 10 metrů vystřelil bez jakéhokoliv míření a přestřelil branku o půl metru. Samozřejmě, hrát jsme měli lépe po celý zápas, takže je to jen výkřik do tmy. Zdálo se že Kostelečtí hráči si to už uhlídají, ale nepočkali do posledních sekund. K Jirkovi se 6 sekund do konce najednou nakutálel míč, který okamžitě vzal a pokusil se s Davidem Šilhavým o ameriku přes celé hřiště. Nevyšlo to, protože na 15 metrech mu do cesty vstoupil protihráč a zazněl klakson. Stále však nebyl konec. Rozhodčí se rozhodli pro písknutí ještě poslední devítky. Kostelečtí byli ve zdi v plné sestavě. Zdenál to zkusil jako v Kuřimi, ale tentokrát se obrana napálit nenechala a našeho střelce bez problému ubránila.

Prohrál se vyhraný zápas, což je věc, která už se nesmí opakovat!!!! Šanci jsme měli už v Bohunicích a teď znovu v Kosteleci. Je nutné CHODIT NA TRENINKY A PILOVAT OBRANU. Nic víc to nechce. O útoku jsem moc nepsal, protože góly vždycky nějak dáme. Potom je ale nutný rychlý návrat a musí se i něco ubránit. To je základ. Bez obrany můžeme dávat klidně 40 gólů, ale stejně prohrajeme.

Tomáš Synek má vroubek u celého týmu, a tak ho zajisté nemine větší vklad do naší týmové pokladničky. A co že udělal? To ať se pochlubí každému z vás zvlášť …

Nyní máme již zmiňovanou 2 týdenní pauzu a potom hrajeme opět venkovní zápas proti Olomouci. Termín je 10.11.2019 v 18:00. Kluci mají 2 týdny na to, aby se vzpamatovali a začali opět normálně fungovat. Věřím, že během této pauzy to kluci dokáží a vrátí se zpět do krásně rozjetého vlaku, k co nejlepšímu umístění v první sezóně 2. ligy, a nasadí kvalitní laťku pro další ročníky.