2182 (2182 hl.)

Celkem hlasovalo: 33139

20.10.2019 TJ Sokol Juliánov - TJ Sokol Újezd u Brna (st. žáci)
Vydáno dne 24. 10. 2019 (655 přečtení)

20.10.2019 TJ Sokol Juliánov - TJ Sokol Újezd u Brna (st. žáci) 20191020 st.ž. vs. Sokol Juliánov - foto TJ Sokol Juliánov - TJ Sokol Újezd u Brna 33:41 (18:18)

75% zápasu bez obrany.

Ačkoli jsme přijeli bez brankaře, Lukyn se zranil při tréninku a my začali s mladším žákem Štěpánem, nic nenasvědčovalo, že jsme přijeli i bez obrany. Tato skutečnost vyplavala na povrch až po úvodním hvizdu.

Schopnosti Honzy Pešáka známe všichni, a o to víc jsme z lavičky zírali na způsob, jakým jsme se ho snažili ubránit. Kluci trpělivě čekali až se rozběhne, dostane míč a teprve potom se pohnula i obrana. O úspěchu naší defenzivy svědčí skóre, jenž ještě ve 14 minutě druhé půle ukazovalo plichtu. A to Aleš bral první oddechový čas už v 10. minutě. Věřím, že všichni znáte přísloví o hrachu a stěně. Naše pokyny měly naprosto stejný efekt. O pět minut později brali tajm domácí a my pokyny opakovali. Výsledek byl totožný. Abychom na lavičce k něčemu byli, vyměnili jsme alespoň malého brankaře s velkým respektem, za dalšího malého, pro změnu nebrankaře Matěje. Kachla se nebojí ničeho, ale úspěšnost měl totožnou jako Štěpa. Pokud brankařům nepomůže defenziva, vypadá to jako v tomto duelu.

Na přestávku jsme odcházeli za nerozhodného stavu a znovu jsme se s Alešem pokoušeli formulovat pokyny tak, aby byly pochopeny a realizovány. S puberťáky je však těžká řeč.

V 11. minutě druhého počasu jsme prohrávali 26:24 a trenér bral další tajm. Po čtvrté jsme zopakovali stejný monolog a hurá, byli jsme vyslyšeni. Hráči se konečně začali vysouvat k útočníkům DŘÍV, NEŽ TI DOSTALI MÍČ a domácí začali chybovat. Několikrát nám nahráli do trháku, my dorovnali a za chvíli i odskočili. V té době už byl v bráně univerzál Kuba Hájek. Jeho statistika byla až do tohoto oddechového času stejná, jako u jeho předchůdců. Na míč si sáhnul, až když procitla obrana.

Body máme doma, ale 36 minut se obránci jen rozkoukávali. Ještě že nám jakž takž vycházel útok.