1992 (1992 hl.)

Celkem hlasovalo: 22480

11.10.2020 TJ Sokol Újezd u Brna - TJ Sokol Telnice (ml. dorci)
Vydáno dne 21. 10. 2020 (131 přečtení)

11.10.2020 TJ Sokol Újezd u Brna - TJ Sokol Telnice (ml. dorci) 20201011 ml. dorost vs. Telnice - foto TJ Sokol Újezd u Brna - TJ Sokol Telnice 36:41 (23:19)

Rozhodlo posledních 5 minut.

Ačkoli nás nebylo moc (Luba stále srůstal, Tom byl nezvěstný a Martin H. se omluvil,) utkání jsme zahájili ve velkém stylu. Hráči byli v pohybu, krásně se uvolňovali pro míč a přesně zakončovali. Pokud to obránci stihli a přistoupili, urvali jsme to silou. Nahrávky byly rychlé a přesné a střelba se rozložila mezi všechny hráče. Srdce házenkáře plesalo. Vycházelo téměř všechno, záběhy i oběhy křídel, spolupráce s pivotem, střelba ze střední vzálenosti i proskoky. Ujali jsme se vedení a do 19. minuty to byla jízda. Skóre se měnilo následovně: 5:2, 8:4, 10:6 a 13:10 poté jsme polevili a soupeř se dotáhl na 13:13. Následoval oddechový čas, po kterém naše sexteto rozjelo koncert na soupeřovy nervy. Opět jsme odskočili a s koncem poločasu na tabuli svítilo skóre 23:19.

Ve druhé půli jsme opustili rychlou kombinační hru a začali hrát na údržbu. Nevím, jestli byla chyba v hlavách nebo odešla fyzička, ale faktem bylo, že jsme najednou byli poloviční. Naše obrana není z nejpevnějších ani nejtvrdších, ale za první půli se moc vytknout nedalo. Ve druhé si vysoký standard zachoval jen Petr Máca. Zbytek obránců začal místo přistopupení ustupovat a na naše brankaře létaly projektily z volné ruky. Během osmi minut bylo vyrovnáno a skóre se začalo přelévat ze strany na stranu. V útoku jsme opustili hru přes křídla, čímž se zahustil střed. Ačkoli nás opustila lehkost bytí, stále jsme byli nebezpeční. Bohužel, začalo přibývat střel bez přípravy a hosté začali hrozit z trháků. I to jsme jakž takž, díky Lukynovi ustáli.

Pět minut před koncem byl stav 36:36, ale místo kolektivního pojetí útoku a přípravy střely jsme se zbláznili. Pokusy střední spojky uvolnit obsazeného pivota byly marné, takže když to nešlo takto, snažil se Martin střílet kolem pivota. Výsledkem tohoto pětiminutového zkratu bylo nula branek v síti soupeře a pět v té naší. Ach jo.