2270 (2270 hl.)

Celkem hlasovalo: 33739

05.09.2021 Sokol Újezd u Brna - Tatran Bohunice (ml. dorostenky)
Vydáno dne 05. 09. 2021 (208 přečtení)

05.09.2021 Sokol Újezd u Brna - Tatran Bohunice (ml. dorostenky) 20210905 Ml. dorostenky vs. Tatran Bohunice - foto Sokol Újezd u Brna - Tatran Bohunice 34:28 (18:13)

V neděli 5.9.2021 se vydaly naše mladší dorostenky na "domácí" zápas do Telnice, aby zde odehrály první ligový zápas sezóny proti Bohunicím.

Nemohu si odpustit krátký vstup do minulosti. Čtenáři, co raději kratší články, zajisté odpustí, naopak někteří rádi zavzpomínají 😊.
    Psalo se datum 20.5.2007 a naše dorostenky nastupovaly ke svému poslednímu zápasu v sezóně proti dorostencům z Dolní Cerekve, Ano není to překlep, tehdy tomu tak opravdu bylo, a náš dívčí tým se musel přihlásit do chlapecké soutěže. Naše dorostenky vyhrály 14:12, tehdy hrály Hanka Ficková, Katka Kubátová, Majka Cupáková a spol.
    A právě tohle byl poslední úspěšný zápas, který naše dorostenky vyhrály, tedy až do neděle 5.9.2021. Ještě dříve byly výhře nejblíže na domácí půdě proti Porubě B, kde holky prohrály 24:25. To byla nejlepší střelkyní dorostenek součastná, nadějná trenérka, ale pořád i výborná hráčka Terezka Odehnalová.
    Tedy takřka po 14 letech (i když je pravdou, že většinu času jsme dorky neměli) mají dorostenky na kontě další výhru, a zdá se, že ne poslední 😊
    Kategorie dorostenek měla na chvíli pauzu, a tak některé hráčky během těchto volných let sbíraly chuť k házené, chozením a fanděním ostatním kategoriím. Postupně se začínal vytvářet tým nový, jelikož z ml. dorostenek jako byly Alena Kolářová, Denisa Rozprýmová nebo třeba již zmíněná Terezka věkově postoupily do straších dorostenek nebo žen, ale těch je zase málo.
    Tým je tedy zcela nový až na tři hráčky ročníku 2005, Simču Cupákovou, Danču Mrázovou a Áďu Nádeníčkovou, které z touto soutěží už zkušenosti mají. Tým je složen z osmi oficiálních ml. dorostenek, které jsou doplněny st. žačkami. Děvčata před sezónou posílila nejen papírově, ale i skutečně. Do našeho oddílu přestoupila Anika Unge, která začala s házenou v Sokolnicích a dále putovala přes Bohunice až k nám 😊.

Teď již něco málo k zápasu

Ještě před zápasem byla atmosféra v týmu docela nervózní. Pro některé hráčky to byl první zápas za dorostenky, pro jiné první zápas v roli trenéra. K tomu všemu se ještě na poslední chvíli čekalo na Julču Zapletalovou, kterou Milde vezl ještě z probíhajícího turnaje ve volejbale. Vše nakonec dobře dopadlo a Julča zápas stihla.

Ve 21 sekundě otevřela gólem zápas Bára Halíčková, minutu po ní dala první gól za Újezdské dorostenky již zmiňovaná Anika. Po dvou minutách tedy skóre 2:0 pro Újezd. Krása.

Když už to vypadalo, že z holek opadavá počáteční stres, a že vlastně úplně v pohodě vyhrají, zápas se začal vyrovnávat a skóre skákalo ku prospěchu obou týmů, ze strany na stranu.

V 17 minutě vzal Luděk jakožto vedoucí týmu time, a zdá se, že v pravou chvíli. Od té doby začaly hrát holky mnohem lépe, měly méně promarněných šancí a naopak začaly využívat největší slabinu Bohunic, což byla brankářka, nebo lépe řečeno hráčka v roli brankařky. Logicky si tak nevěděla rady se spousty střel. Naopak kdo si věděl rady, byla naše Brankářka Míša Nesnídalová. I pro ni to byl první zápas za dorostenky, ale ta měla ovšem jako takřka vždy po ruce Toma Staně, který ji, pokud byla v nesnázích, dokázal poradit či uklidnit. Míša měla sice na začátku menší problémy se zákroky, kde si byla nejistá, ale jak plynul čas, přibývala i větší jistota. Předvedla několik krásných zákroků v pravý čas, včetně dvou dvouzákroků, chyceného trháku i chycené sedmičky.

Veliká změna ve skóre proběhla od 27 minuty, kde naše holky odskočily už o 6 branek. Poločas skončil 18:13 pro nás.

Na druhý poločas nastoupily hráčky o mnohem uvolněnější a klidnější, a potom vycházelo všechno jakoby samo a automaticky. Krásné nahrávky do pivota, které takřka neomylně zakončovala buď Simča Cupáková či Anička Jurinová. Ovšem nejvíce hrozily naše ostré spojky, a to zkušená Anika, která hned první zápas dala 10 gólů a Julča Zapletalová, která přidala dalších 8. Ostatní hráčky dávaly po 2 či 3 gólech. Pár bezgólových výjimek se do zápasu vůbec nedostalo, ovšem sezóna je dlouhá a my víme, že se v dalších zápasech se přidají i ony 😊.

Zápas tedy skončil 34:28 pro Újezdské dorostenky!!! Zápas to byl opravdu krásný, a pro diváky jistě záživný 😊. Po dlouhé době mám dobrý pocit, že naše dorostenky mohou pomýšlet na vysoké umístění v tabulce, možná i na to třetí místo. Terezka tedy slaví první výhru v roli trenérky, a já ji tímto moc gratuluji a přeju další úspěchy v nadcházející sezóně. 😊

Další zápas odehrají již tuhle neděli a to 12.9. v 15 hodin na domácím hřišti proti Velkému Meziříčí. Všichni jste srdečně zváni.