| Hlavní stránka | A-tým | St. dorci | Ml. dorci | St. žáci | Ml. žáci | St. žákyně | Ml. žákyně | Odkazy | Ke stažení | Facebook | Sportnect |

  Nábor do oddílu - aktualizace 8/2019
Nábor do oddílu a tréninky

  Pro rodiče a hráče
Předturnajové info
Kalendář akcí

  Naše týmy v r. 21/22
A tým - muži
Starší dorostenci
Mladší dorostenci
Starší žáci
Mladší žáci

Mladší dorostenky
Starší žákyně
Mladší žákyně

Miníci a přípravka

  Vedení odddílu
Bafuňáři a trenéři

  Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Anketa
V článcích mě nejvíc zajímá

komentář
35215 (35215 hl.)
časová osa gólů
2889 (2889 hl.)
hodnocení hráčů a brankařů
3404 (3404 hl.)
fotky
5315 (5315 hl.)
článek mě zajímá celý a už se těším na další :-)
2879 (2879 hl.)
zajímá mě pouze konečné skóre
2833 (2833 hl.)

Celkem hlasovalo: 52535


  Přehledy

Ankety
TOP 15
Fotogalerie

  Vrátnice
Vchod pro redaktory

  Házená na netu
Pro ty, kterým se házená nikdy neomrzí, zde máme tři odkazy na archivy, kde jsou k vidění různé zajímavé zápasy :

Ct 4 sport TVcom Logo ehftv.com


27.02.2022 TJ Sokol Újezd u Brna - TJ Sokol Juliánov (muži)
Vydáno dne 01. 03. 2022 (580 přečtení)

27.02.2022 TJ Sokol Újezd u Brna - TJ Sokol Juliánov (muži) 20220227 muži vs. Julec - foto TJ Sokol Újezd u Brna - TJ Sokol Juliánov 38:26 (22:11)


Radost pohledět.

     Dříve, než se budeme věnovat našemu letošnímu prvnímu domácímu zápasu s celkem Juliánova, přibližme si, co se v našem týmu událo během zimní přestávky. Alespoň pro jarní část sezóny se budeme muset obejít bez doposud nejlepšího střelce Ondry Krošíka. Ondra dostal nabídku na hostování z extraligových Maloměřic, což je šance jako hrom, a protože je kmenovým hráčem prvoligových Hustopečí, tak za nás už hrát nemůže. Ondra už ve svém druhém zápasu za Majlont vstřelil svou první extraligovou branku a zařadil se tak po Robasovi Halíčkovi a bratrům Zourkovým mezi 4 odchovance újezdské házené, kteří aktuálně hrají naši nejvyšší soutěž! Toto téma by si zasloužilo samostatný článek, nebo snad dokonce i knihu a titulek by mohl znít třeba "Kubátovy děti", ale zatím to nechme, ten velký sportovní příběh ještě není ani zdaleka dopsán a v následujících letech bude ještě dále gradovat 😊! A aby těch ztrát v našem týmu nebylo dost, pro několik dalších zápasů nemůžeme počítat ani s Tomem Staňou v bráně, kterého postihl další úraz (tentokráte ne sportovní, ale pracovní). Avšak vše zlé je i pro něco dobré, takže můžeme s radostí oznámit restart jedné brankářské kariéry! Ano, mezi 3 tyče se po mnoha letech vrací "legenda" újezdské házené, žák újedzské brankářské školy pánů Luďě Mariánka a Vítka Ruma Floriána, borec s výrazem a srdcem bojovníka MMA – Rustam Mikojan!

     Domácí zápas s Juliánovem však nebyl naším prvním letošním zápasem. Už minulý týden jsme bez Ondry a s Rustamem v pozici brankářské dvojky za Jurou Staněm odehráli vítězný zápas na půdě silné Olomouce! Jaká to vzpruha po zpackané druhé půlce podzimní sezóny! Vítězství nečekané, ale naprosto zasloužené. Absencí Ondry se otevřel prostor pro ostatní a ti se toho zhostili dokonale. A jak se tedy vítězná nálada odrazila v zápasu s Julecem, který v minulém kole získal svou teprve první soutěžní výhru nad silným Kostelcem? Náš domácí zápas začal netradičně minutou ticha za uctění obětí právě probíhající války na Ukrajině. Oba týmy nastoupily do středu hřiště a společně s diváky v hale prožily plných 60 vteřin ticha. V té minutě bylo dost času uvědomit si, co právě prožívají Ukrajinci, ale s nimi v podstatě celý svět, a že ačkoliv můžeme mít třeba pocit, že „vše je docela daleko“, tak mě se třeba při pohledu na Rustama vybavil příběh rodiny Mikojanů, kteří k nám před mnoha lety přišli jako uprchlíci z Arménie právě v důsledku rozpadu SSSR a všech následných hrůz a tragédii z toho plynoucích. V té chvíli jsem měl silný pocit, že Ukrajina je sakra blízko...

     Tahouny zápasu bylo opět jako v předchozím duelu s Olomoucí duo Kachlík – Víška, kteří si v kolonce vstřelených branek zapsali shodně každý po 11 gólech. V Olomouci to měli 10 a 12, takže u Atoma došlo ke zlepšení o 1 gól (dobré, ale nedalo se Antone Kachloviči dát jěště o pár fíků víc 😊)? U Davida to bylo zhoršení o 1 gól (pozor na to, jde o jistý ústup ze slávy 😊)! S velkou zvědavostí a zároveň i očekáváním se už nyní upínáme k příštímu zápasu na půdě Holešova a klademe si otázku, jestli tyto dvě mladé pušky opět potvrdí svou momentální formu a statistiky a jestli v době „Po-Krošíkové“ budou mančaft táhnout dál. Neodmyslitelný, a pokud se bude i nadále vyhrávat, tak pak i prominutelný, budiž fakt, že své výkony i dnes okořenili množstvím „Kachlíkovin“, kterých se i dnes s radostnou rozpustilostí dopustili. Na tomto místě děkuji Martinovi Maštalířovi, že odborný termín „Kachlíkovina“ uvedl v život ve svém minulém článku o olomouckém zápasu. Tento pojem vystihuje dokonale podstatu všech těch vyfikundací a trotlovin v zakončení, kterých jsou oba skutečnými mistry nad mistry 😊!

     Základ úspěchu byl tedy položen, avšak nezbytnou nástavbu vedoucí k přesvědčivému vítězství přinesl DOSLOVA CELÝ TÝM, který ve všech směrech odvedl poctivý kus práce. Specialisté obranáři fungovali velice dobře, Jura Staňa v brance předvedl mnoho jistých zákroků, pivoti o sobě dali gólově vědět a alespoň jednou se prosadili téměř všichni střelci, dokonce i ti "sváteční". Z mančaftu doslova sálal klid a jistota, bylo vidět, že role všech jsou rozdány a akceptovány, a že všichni mají na srdci především kolektivní úspěch. Červenou kaňku obstaral Honza Lattenberg, který docela drsným obranným zákrokem při střelbě sundal ve vzduchu plachtícího protihráče. Honza si však byl vědom, že to trochu přehnal a zaslouženou redku s pokorou přijal. Na posledních 10 minut se do brány dostal i Rustam. Zpočátku si na střely protihráčů jen nesměle sahal a pouštěl je do sítě, avšak pak nastal zlom a balóny začal sebejistě chytat, někdy dokonce i "do teplých". Okamžitě se stal "miláčkem ochozů" neboť je to nejen poctivý a obětavý gólman, ale i velký showman a svým stylem chytání takový házenkářsko-fotbalový José Luis Chilavert!

     Co říci závěrem? Snad jen, že diváci v ochozech si zápas náležitě užili a nešetřili pochvalnými komentáři. V příštím kole jedeme do Holešova, takže další domácí zápas nás čeká až v neděli 13.3. v 17:00 s týmem Prostějova, který jsme na podzim na jejich půdě dokázali porazit, všichni diváci jsou samozřejmě srdečně zváni!
Svazové přehledy20220227 muži vs. Julec - přehled


Facebookové komenty[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

Autor: Pavel Víška | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému phpRS, Layout je upravený Beach. Logo vytvořil Doktor