2759 (2759 hl.)

Celkem hlasovalo: 52043

20.03.2022 TJ Sokol Újezd u Brna - HK Hodonín (ml. dorostenky)
Vydáno dne 23. 03. 2022 (425 přečtení)

20.03.2022 TJ Sokol Újezd u Brna - HK Hodonín (ml. dorostenky) 20220320 ml. dorky vs. HK Hodonín - foto TJ Sokol Újezd u Brna - HK Hodonín 19:22 (10:11)

Ospalá patnáctiminutovka.

V neděli čekal dorostenky jeden z těch lehčích soupeřů a to Hodonín, ovšem je potřeba zmínit jednu zásadní věc. Hodonín se od samých začátků věnuje převážně dívčím kategoriím a jeho ženy hrají dokonce Mol ligu, tedy nejvyšší ženskou soutěž. V Interlize jsou sice na spodních příčkách, ale jsou tam, a to už taky o něčem svědčí 😊. Tým má výborné zázemí na trénování, zatímco naše holky střídají Újezdskou sokolovnu se školní tělocvičnou a tu opravdovou halu vidí až na zápase.

Sestava: Jurinová, Unge, Cupáková, Kelblová, Rebrová E, Rebrová N, Halíčková, Mrázová, Nádeníčková, Zapletalová a Míša Nesnídalová v bráně
Trenérské DUO : Odehnalová T, Staňa T.

Při pohledu na prvních 15 minut jsem si vzpomněl na filmové zpracování Šípková Růženka. K tomu později. Napřed se nám nepozdával los od svazu, kdy dorostenkám vzal 15 minut z rozcvičky, navrhnul jsem tedy holkám, jestli by uvítaly o těch 15 minut na přípravu více. Holky souhlasily. Po pár minutách jsem si říkal, jestli to nebyla chyba, ale ne nebyla, protože zdraví hráček je přednější. Tedy řádné rozcvičení je základ 😊. Problém neměl ani jeden z rozhodčích a trenéři druhého týmu s tím byli taky v pohodě. Zápas tedy začal místo 17:00 o 15 minut později.

Doufali jsme, že se holky probudily správnou nohou, a že už se nebude opakovat ta šílenost z Holešova, kde balóny lítaly všude možně, jen ne do těch správných rukou.

Při sledování skóre 0:1, 0:2, 0:3, 0:4, 0:5, 0:6 a nakonec, když to už v 15 minutě bylo 0:7, věděli jsme, že musí nastat změna. Zkusili jsme holky nechat, jestli se z toho dostanou. Situace z Holešova se sice neopakovala až tak dopodrobna, ale holky začaly být bezradné. Že by brankářka hostí byla nějak výjimečná, se říct nedá, ale žádná začátečnice to také nebyla. Věděla moc dobře co dělá, a je znát, že aspoň tu základní péči určitě má. Na sebevědomí ji přidal i fakt, že naše holky, když už se dostaly kupříkladu do proskoku, střílely do míst, kde brankářka stála. Ne že by vytušila záměr střely, ale prostě stála u tyčky a naše hráčky ji jen smolně trefovaly. Situace byla tak zoufalá, že naše hráčky začaly ztrácet už i míče, protože žádná z nich už neměla chuť vystřelit. Nakonec z toho byly kroky, dabl nebo nakonec i přihrávka na nohy. A to jsme pořád v prvních 15 minutách. V té době měla Míša v bráně 7 zákroků, což značně pomohlo k tomu, aby se ze zápasu nestal úplný debakl hned z kraje. Za stavu 0:7 už time musel nastat, řekl bych, že jsme ho vzali za vteřinu 12.

Měli jsme minutu na to holky připravit na změnu, která musela být rázná. Zkusit něco, co holky ještě nikdy nedělaly, zkrátka něco, co nebude od holek čekat ani soupeř. Prostě nebyl čas ztrácet čas, jak se říká. Změny byly nakonec dvě, přesvědčit holky, aby se přestaly bát střílet, protože jinak ty góly nebudou že 😊. A teď ta razantní změna, rozhodli jsme se zkusit hrát celý zápas agresivní obranu. Byl to risk, že to holky neudýchají, ovšem na tento zápas bylo holek na lavičce dost. K dispozici byly 3 starší žačky a sestava tedy plnější být nemohla. Obrana spočívala v tom, že nepustíme ani jednu hráčku na 9 metrů. Musím říct, že holky hrály opravdu koncentrovaně a hodně trpělivě. Soupeř nevěřil vlastním očím, hráčky Hodonína byly tak zaskočeny, že nevěděly co mají hrát. Buď zůstaly při nahrávkách až po pasivní hru, kde ztratily míč nebo střílely nesmyslně z 15 metrů, kdy to letělo úplně mimo bránu nebo to vše pochytala Míša. Naše hráčky se tedy nově ocitly v roli režiséra utkání. Dostávaly se do trháků, druhých vln, a tak podobně. Chvíli ještě trvala střelecká nepohoda, což nebyl takový problém, protože holky fungovaly v obraně jako motorové myši. Když někdo nemohl, vystřídal, a poprvé od začátku sezóny se stalo, že každá hráčka našla uplatnění na hřišti. Pokud nedala gól, tak perfektně bránila a bylo úplně jedno, jestli je to dorostenka nebo starší žačka. Opravdu se na to dalo dívat a vypadaly jako jedna ŽENA. Nervóznější začala být hlavně brankářka soupeřek, která začala pouštět gól za gólem. Uplynulo 6 a půl minuty od oddechového času a naše holky dostaly pouze 2 góly z lehkého nesoustředění, ale za to 5 gólů daly. Tak, jak byla Julča na začátku utkání nešťastná ze svého střeleckého neúspěchu, zdravě se naštvala a dala během 2 minut 2 góly z krásných proskoků. Postupně se střelecky probouzely Danča, Anika a Bára, naše tradiční střelkyně 😊.

Neuvěřitelné se stalo skutečností. Ve 29. minutě utkání holky srovnaly z 0:7 na 10:10. Za 14 minut zvládly kus práce a opravdu mají můj obdiv. Smekám před nimi klobouk. Makaly opravdu všechny. Vyrovnávající gól dávala Danča 47 sekund do konce. Vypadalo to, že poločas skončí remízou, protože obrana fungovala pořád neuvěřitelně. Šest vteřin před koncem poločasu naše hráčka přerušila pohyb útočnice a rozhodčí pískli devítimetrový hod. Škoda, že už holky na zbylých 6 vteřin tratily koncentraci a nevšimly si nenápadné hráčky, která si stoupla vedle naší nepropustné zdi. Obránkyně byly odhodlané zblokovat nejlepší střelkyni hostí, ale ta to ve výskoku nahrála již zmíněné schované hráčce, a ta dala šťastný gól zároveň s klaksonem. Střela sice velkou razanci, ale nějak tam šťastně propadla. Možná to i Míša tečovala špičkou boty, kdo ví. Poločas tedy skončil 10:11.

Nepamatuji si, kdy holky prohrávaly v poločase o gól. Vždy se dá něco ještě zlepšit, ovšem já byl spokojený. Další taktika byla jasná, vydýchat se a pokračovat ve stejně důrazné a trpělivé hře, jak vepředu tak i vzadu. Míša během poločasu prohlásila: "Tý jo, tak 10 zákroků v poločasu jsem ještě nikdy neměla" 😊.

Druhý poločas nebyl úplně podle našich představ. Za prvních 10 minut jsme dostaly 5 gólů, naopak holky daly jen 3. Danča se nechala vyloučit a Anička Jurinová nedala sedmičku. To je náš další problém. Aktuálně se hledá exekutorka sedmiček. Poté co v prvním poločase nedala sedmičku Julča, nikdo jiný už ji házet nechtěl. Anička se toho tedy ujala, štěstí ji ale nepřálo. Dala tyčku a balon se odrazil soupeřkám do rukou. Škoda, ale stává se i těm nejlepším 😊. Deset minut před koncem byl náskok soupeřek, přes všechny ty strasti, pouze o 2 góly, což v házené neznamená vůbec nic, zvlášť v tomto utkání.

Během následujících minut docházely lehce síly, ne fyzické, spíše psychické. Bylo to v situaci, kdy to bylo -2 a soupeřky ztrácely míč za míčem a naše holky byly 2x v brejku. Bohužel se vrátila střelecká nemohoucnost z první půle. Holky vypadaly, že se snad bojí, že by mohly vyhrát 😊.

Jak to bývá, nervy začaly pracovat na obou stranách. Soupeřky nepochopitelně faulovaly i když odskočily až na 5 gólů. Bylo 5 minut před koncem a zdálo se, že je hotovo a snaha, která holky provázela celý zápas, přijde vniveč. Julča se pokusila o proměnění další sedmičky, ale opět marně. Sedmičku však nedala ani soupeřka na druhé straně, kdy Míša doslova přečetla střelu a skočila ji přímo do toho. Sedmička chycená a naděje na bod stále byla. Nebylo na co čekat. Začali jsme hrát vysunutou obranu ještě agresivnější než doposud. Během toho se soupeři rozhodli, že vrátí zpět brankářskou jedničku, co kdyby náhodou. Stala se neuvěřitelná a nepochopitelná chyba, kdy hostující brankářky špatně střídaly a asi 3 vteřin stály obě na hřišti. Je to jasně proti pravidlům, takže rozhodčí udělil trest v podobě 2 minut a hosté ztratili míč. Poslední šanci na zvrat jsme však nevyužili a nevybojovali ani bod. Zápas tedy skončil 19:22, ale tým si určitě zasloužil hrdost trenérů a všech domácích fanoušků. Věřím, že tenhle zápas musel vtáhnout do hry i diváky/rodiče kteří tu házenou zas tak neprožívají.

Přes prohru jsem já osobně velice spokojený. Remíza nebo výhra by holkám určitě slušela více, ale prvních 15 minut bohužel rozhodlo. Přes to všechno měl zápas spoustu pozitiv. Holky dostaly v zápase nejméně gólů od začátku sezóny, což je naprosto krásný počin. Dalším kladem je třeba to, že holky začaly hrát konečně týmově a nenechávají vše na jedné hráčce, vždyť hned 2 hráčky měly 4 góly (Anika, Bára) a další dvě po třech (Simča, Julča). Střelecky uspěly také Anička Jurinová, Eliška Rebrová a Danča Mrázová. Ty co gól nedaly žádný, aspoň dobře bránily. Co dobře? Výborně 😊. Výborná byla i Míša, která počet svých zákroků vytlačila na senzačních 17.

V závěru bych ještě jednou a naprosto upřímně chtěl poděkovat všem holkám za tu neuvěřitelnou bojovnost kterou předvedly.