| Hlavní stránka | A-tým | St. dorci | Ml. dorci | St. žáci | Ml. žáci | St. žákyně | Ml. žákyně | Odkazy | Ke stažení | Facebook | Sportnect |

  Nábor do oddílu a tréninky - aktualizace
Nábor do oddílu a tréninky

  Akce a pronájmy v areálu sokolovny
Jednorázové akce
Dlouhodobé akce

  Pro rodiče a hráče
Předturnajové info
Kalendář akcí

  Naše týmy v r. 23/24
A tým - muži
Starší dorostenci
Mladší dorostenci
Starší žáci
Mladší žáci

Starší dorostenky
Mladší dorostenky
Starší žákyně
Mladší žákyně

Miníci a přípravka

  Vedení odddílu
Bafuňáři a trenéři

  Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Anketa
V článcích mě nejvíc zajímá

komentář
35718 (35718 hl.)
časová osa gólů
3209 (3209 hl.)
hodnocení hráčů a brankařů
3772 (3772 hl.)
fotky
5643 (5643 hl.)
článek mě zajímá celý a už se těším na další :-)
3173 (3173 hl.)
zajímá mě pouze konečné skóre
3106 (3106 hl.)

Celkem hlasovalo: 54621


  Přehledy

Ankety
TOP 15
Fotogalerie

  Vrátnice
Vchod pro redaktory

  Házená na netu
Pro ty, kterým se házená nikdy neomrzí, zde máme tři odkazy na archivy, kde jsou k vidění různé zajímavé zápasy :

Ct 4 sport TVcom Logo ehftv.com


9.4.2022 TJ Sokol Újezd u Brna - TJ Sokol Klimkovice (ml. dorci)
Vydáno dne 13. 04. 2022 (625 přečtení)

9.4.2022 TJ Sokol Újezd u Brna - TJ Sokol Klimkovice (ml. dorci) 20220409 ml. dorci vs. Sokol Klimkovice - foto HTJ Sokol Újezd u Brna - TJ Sokol Klimkovice 51:27 (26:14)


Co je doma, to se počítá.

    Tři týdny před očekávaným opáčkem se Zubřím, se u nás, v tomto případě výjimečně zase v Telnici, zastavil soupeř z Klimkovic. To je někde na Ostravsku bo co.

     😊 Teď vážně. Na Ostravě se vždycky hrála dobrá házená, jen téhle části to moc nejde. Jsou sice v mistrovské části, ale na posledním místě. Poslední vzájemné utkání dopadlo 41:31 pro Újezd, a již před tomto zápasem náskok 10 bodů vypovídá ovšem. Nebo?

    Ne, tady žádné nebo není. Sice muže prohrát i skoro první s posledním, ale tady se vědělo, že se to opravdu nestane. Zvlášť, když ráno vyjela soupiska plná starších žáků. Být to holky, a teď nic proti vám holky, pokud byste to náhodou četly 😊. U holek všeobecně by se mohlo stát nějaké to překvapení, ale to není nic proti ničemu. Ženská házená je úplně jiný sport, kde se dokážou dít nevídané věci. Tomu však rozumí jen nestranný pozorovatel, či trenér, který do ženské házené vidí a nemá vůči ní averzi. Ale jdeme dál.

    Podle slov některých trenérů, ale i hráčů, se soupeřům ani nechtělo z mikrobusu. Při příchodu do Telnické haly bylo znát, že na tomto povrchu jsou poprvé v životě. Vzájemně se pobízeli, ať se zkusí sklouznout. Že to není možný, jak to klouže, osahali povrch... No a chuť do hry byla náhle na bodu mrazu. Řekněme počáteční šok každého týmu, který na tomto povrchu hraje poprvé, pak už jen záleží, jak se k tomu každý postaví. Někteří naši hráči se ještě pozastavovali nad přípravou tohoto týmu na zápas slovy: "Aha a oni se ani nepotřebují rozběhávat? Taky dobrý no." No vzhledem k tomu, že si skoro chystali brusle...

    Vezmeme to zkrátka. Šestá minuta zápasu, stav 8:2 a gól si dali už skoro všichni, co byli aktuálně na hřišti. Nastal boj s časem. Už v 10. minutě chtěly jít oba mančafty domů. Hosté nechtěli dostat nálož, a domácím se nechtělo hrát, protože je to příliš nudilo.

    Ovšem proč dělat zbytečné chyby, když můžeme průměrnou hrou donutit k chybám soupeře? To mě ještě pořád není jasné. Ostatní týmy by přece využily takového protivníka, aby si zlepšili skóre. Co nejvíc dali a co nejmíň dostali, ale my ne. My máme z nějakého důvodu lítost se soupeřem, a tak hrajeme jeho hru. Ačkoli poločas skončil jasně 24:16, dívat se na to moc nedalo.

    Demotivovaná obrana nechávala procházet hráče, kteří by jindy dostali pořádně naloženo i za cenu tvrdšího faulu, jen aby neprošli. Toho si ovšem všiml jeden z mohutnějších soupeřů, a tak si dal gól, kdy měl zrovna náladu. Demotivovaný tak byl i Lukyn v brance, který je zvyklý z první ligy na tvrdší rány, ale hlavně i jiné herní pojetí ve smyslu, když máme někomu naložit, tak pořádně, ale na něj šly samé střely bez obrany. Celkově bez zájmu hráčů, přiznejme si, to prostě nemůže bavit.

    Snad jediný kdo se bavil na hřišti od samého začátku byl takzvaný "Vysírač obecný" jak Flajše nazval Michal Gajda 😊, který dělal to, co umí asi nejlíp z ligy, a to okrást soupeře o míč v co nejkratším čase a hlavně v tichosti. Já bych to nazval krádež za bílého dne, protože pokud vám to hráč udělá 6 x v zápase a vy si nedáte pozor, někde je chyba. Pokud to není chyba z frustrace, jako v tomto případě. Probíhalo to asi následovně. Soupeř rozehrává po góle, vysírač se opět blíží, a v tom se ozve soupeřův spoluhráč se slovy: " a bacha na toho týpka tyvole" 😊 😊 😊.

    To byla půle první bída a děs, co už nechceme nikdy vidět.

    Do druhé půle přišel jiný Újezd. Klukům bylo vyhubováno, že takhle ty medaile nepřivezeme a ejhle, desátá minuta druhé půle 12:0. Ten dvanáctý si přiběhl hodit Lukáš ze sedmičky a atmosféra začala být taková jak ji známe. Konečně kluky začalo bavit dávat góly. Stačilo si uvědomit, že zas tak dobrý skóre ani jasnou druhou výhru nad Zubřím nemáme, a vše šlo lépe. A jelikož měl Luboš v hale Fanynku, jel jak uragán. Byl snad i 4x v trháku. Shodli jsme se, že snad jako jediný hrál naplno, což bylo vidět i v obraně. Jakmile nastoupil, neměl nikdo šanci. Lubo fakt skvělá práce, holky pozvi i na Zubří 😊.

    Když jsme za 20 minut dostali pouhé 4 góly, nastala z naší strany spokojenost. Značnou frustraci začal prožívat protější brankář, který kolikrát stál doslova opřený o tyčku, že už by jako chtěl jít domů a chvílemi mu bylo jedno, jestli na něj někdo střílí. Vylovil míč z branky a prostě čekal dál. Úsměvná situace nastala, když Ondra Měšťan odmítl dát 40 gól a prostě zahodil sedmičku. Jinak si ten jeho hod neumím vysvětlit. Ovšem možná, kdyby celá hala po něm nekřičela: Ondro 40, možná by nepřemýšlel a dal prostě gól 😊. Tak pro příště, oznámí mu to až po gólů 😊. Jestli on to z domu nemá zakázaný, co Pavle? 😊. Zákaz nezákaz, rozkaz zněl jasně a o 2 minuty později Ondru ta čtyřícítka stejně neminula 😊.

    Druhý poločas byl lepší vlastně ve všem. Dali jsme více gólů, méně jsme dostali a více jsme se pobavili. Dorostenci nakonec naložili soupeři 51:27. Újezd čeká ještě 22.4. odložené utkání proti Litovli, které by též mělo patřit mezi ty lehčí, ale nic se nemá podcenit. Pak se pořádně připravit na odvetu proti Zubří, která se hraje 1.5. ve 13:00 v Měníně. Bude to přímý boj o první místo tabulky.

    Všichni jste srdečně zváni, hlavně dodržujeme fair play a házené zdar 😊.Svazové přehledy

20220409 ml. dorci vs. Sokol Klimkovice - přehledFacebookové komenty[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Tomáš Staňa | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému phpRS, Layout je upravený Beach. Logo vytvořil Doktor