| Hlavní stránka | A-tým | St. dorci | Ml. dorci | St. žáci | Ml. žáci | St. žákyně | Ml. žákyně | Odkazy | Ke stažení | Facebook | Sportnect |

  Nábor do oddílu a tréninky - aktualizace
Nábor do oddílu a tréninky

  Akce a pronájmy v areálu sokolovny
Jednorázové akce
Dlouhodobé akce

  Pro rodiče a hráče
Předturnajové info
Kalendář akcí

  Naše týmy v r. 23/24
A tým - muži
Starší dorostenci
Mladší dorostenci
Starší žáci
Mladší žáci

Starší dorostenky
Mladší dorostenky
Starší žákyně
Mladší žákyně

Miníci a přípravka

  Vedení odddílu
Bafuňáři a trenéři

  Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Anketa
V článcích mě nejvíc zajímá

komentář
35718 (35718 hl.)
časová osa gólů
3209 (3209 hl.)
hodnocení hráčů a brankařů
3772 (3772 hl.)
fotky
5643 (5643 hl.)
článek mě zajímá celý a už se těším na další :-)
3173 (3173 hl.)
zajímá mě pouze konečné skóre
3106 (3106 hl.)

Celkem hlasovalo: 54621


  Přehledy

Ankety
TOP 15
Fotogalerie

  Vrátnice
Vchod pro redaktory

  Házená na netu
Pro ty, kterým se házená nikdy neomrzí, zde máme tři odkazy na archivy, kde jsou k vidění různé zajímavé zápasy :

Ct 4 sport TVcom Logo ehftv.com


01.05.2022 TJ Sokol Újezd u Brna - SK Kuřim (ml. dorostenky)
Vydáno dne 03. 05. 2022 (759 přečtení)

01.05.2022 TJ Sokol Újezd u Brna - SK Kuřim (ml. dorostenky) 20220501 ml. dorky vs. SK Kuřim - foto TJ Sokol Újezd u Brna - SK Kuřim 23:32 (12:14)


Zápas dohraný se ctí a bojovností.


Motto: Rozmohl se nám tady takový nešvar. Nejlepší střelci chodí nahradit brankáře do brány. Na Pragáči Mates Kachlík s Martinem Holešanským a teď Julča 😊.

    Soupiska na zápas proti Kuřimi byla ještě chudší než obvykle:
E. Rebrová, B. Halíčková, D. Mrázová, A. Jurinová, S. Cupáková, M. Nemeškalová, J. Zapletalová (B), A. Unge.
    Nela Rebrová zraněná, Anička Kelblová na tanečních závodech, Míša Nesnídalová (jediná brankářka) onemocněla 3 dny před zápasem a ze zdravotních důvodů chyběla i Adélka Nádeníčková.

    Nebyl jsem u toho když se vybíralo kdo půjde do brány, ale myslím, že s povahou jakou má Julča, bylo asi jasné, kdo bude nominován. Julča kývla, dostala rychlokurz jak se v bráně nezranit a zápas mohl začít 😊. V tomto zápase se při absenci tolika hráček nečekalo opravdu nic. Hlavní cíl byl zápas ve zdraví dohrát a nedostat moc gólů.

    Chyběly čtyři hráčky, ale s faktem, že v bráně byla vlastně nejlepší střelkyně mladších dorostenek, chybělo vlastně hráček pět. K tomu všemu hrála Anika i přes zdravotní problémy, kdy se jí točila hlava a po celý zápas pořádně neviděla své spoluhráčky, natož bránu soupeřek. Za tohle obětování se pro tým, velký klobouček za srdíčko a bojovnost.

    Občas nečekat zázraky nese ovoce. Pátá minuta a holky z Újezda vedou 4:2, kromě zápasu proti Bohunicím si nepamatuju tak brzké vedení v žádném zápase. Možná to, že se od holek nic nečekalo, je dostalo do větší psychické pohody. Hodily vše za hlavu a najednou se jim hrálo lépe, samozřejmě individuální chyby byly, toho se holky ještě nezbavily, ale nebylo to tak hrozné. V osmé minutě nastal menší zkrat, kdy holky dostaly za pět minut 5 gólů v řadě. Většinou šlo o špatné bránění. Julča v bráně svými atypickými zákroky dělala co mohla a dělala to v celku úspěšně!😊 Od 15 minuty se hra zase zklidnila, Terka to doprovodila Time - outem, nejen aby holky podpořila, ale hlavně aby si odpočinuly. Přece jenom jediná na střídání byla starší žačka Markéta Nemeškalová, která s hrou dorostenek nemá úplně zkušenosti. Dvacátá čtvrtá minuta a Simča Cupáková vrací Újezd zpět do vedení 11:10. Hostující kouč to nemohl vydržet a vzal si pro nás vytoužený oddechový čas. Time byl vyloženě ku prospěchu týmu z Kuřimi, protože soupeřky za dalších 5 minut 4 góly daly a neinkasovaly ani jeden. Minutu před koncem poločasu ještě snížila Barča Halíčková na 12:14.

Hodnocení prvního poločas:
- bez nejlepší střelkyně v poli
- bez hlavní brankářky
- bez dalších 4 hráček
- nemocná Anika
- jedna hráčka na střídání
    A při tom všem poločas prohrát jen o 2 góly, za mě perfektní výkon a teď se nedívám na individuální chyby, ty jsou v tomto okamžiku vedlejší, ale ta bojovnost byla neskutečná! Julča za první poločas asi 5 jistých zákroků a dalších asi 5 vytěsněných očima 😊 Markétka se do hry dostávala velice často, aby si ostatní hráčky mohly občas vydechnout. Gólově se sice neprosadila, ovšem ani nic nepokazila. Říká se, že kdo nic nedělá, nic nepokazí. V tomto případě to ale vůbec neplatilo. Markétka měla odvahy na rozdávání, párkrát si zkusila vystřelit, párkrát dobře odbránila, víc jsme chtít asi nemohli.

    Jak skončil první poločas, tak začal druhý, a to gólem Barči Halíčkové. Nevím jestli naše holky byly tak dobré, nebo je tým z Kuřimi natolik podcenil. Držet takřka celý zápas krok s mnohem početnějším soupeřem, to je opravdu obdivuhodné. Elišce bylo jedno jestli je napravo nebo nalevo, kam ji Terka dala, tam vsítila gól. Jak plynul čas, soupeřky si začaly uvědomovat že v bráně vlastně není skutečný brankář. Faktem je, že Julča občas chytala dost důvěřivě 😊. Soupeřky postupně začaly zkoušet střílet ze všech různých situací a pozic, hned po přiběhnutí do útoků nebo se snažily rozběhat už dost unavená újezdská děvčata. Náskok hostů se začal postupně zvětšovat. V 52 minutě byl náskok již o 10 branek a Terka brala time. Poslední dílčí úkol zněl a dostat míň jak o deset. Holky se hecly a daly ještě 4 góly. Nějaké góly také ještě dostaly, ale úkol splnily gólem vteřinu před koncem. O ten se postarala Simča Cupáková, když upravila skóre na 23:32.

    Anice patří velké díky, že v tom holky nenechala. Julča má můj velký obdiv za předvedený výkon v bráně! Ovšem nemůžu zůstat jen u individuálních pochval. Házená je týmový sport, a tento zápas hrály holky opravdu týmově. Bojovaly co jim síly stačily, a to doslova. A hlavně, opět se všem holkám vrátila chuť dávat góly. Simča, Bára, Anička Jurinová, všechny tři po 5 gólech! Eliška a Danča 3 branky a Anika 2 zápisy do střelecké listiny.

Tento zápas se nedá hodnotit jinak než:
Bojovnost
Oddanost
A láska ke hře jménem Házená

    Holky opravdu díky za tento předvedený výkon. Chybami se člověk učí a já myslím, že vy už postupně ty chyby vidíte, čímž vaše výkony jen porostou. S příchodem dalších holek a v ženách se pak všechny sejdete sehranější, zkušenější a hlavně odhodlanější 😊. Nechť vás házená baví i nadále. Uvidíme se na posledním zápase v Bohunicích, a teď už je to i pozvánka pro fanoušky. V Bohunicích se hraje v sobotu 7.5. v 11:00, tohle není jen tal obyčejné pozvání, je to apel. Na posledním zápase tohoto ročníku prostě musíte být a holky podpořit, tak jak se sluší a patří 😊
Svazové přehledy

20220501 ml. dorky vs. SK Kuřim - přehledFacebookové komenty[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Tomáš Staňa | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému phpRS, Layout je upravený Beach. Logo vytvořil Doktor