| Hlavní stránka | A-tým | St. dorci | Ml. dorci | St. žáci | Ml. žáci | St. žákyně | Ml. žákyně | Odkazy | Ke stažení | Facebook | Sportnect |

  Nábor do oddílu a tréninky - aktualizace
Nábor do oddílu a tréninky

  Akce a pronájmy v areálu sokolovny
Jednorázové akce
Dlouhodobé akce

  Pro rodiče a hráče
Předturnajové info
Kalendář akcí

  Naše týmy v r. 22/23
A tým - muži
Starší dorostenci
Mladší dorostenci
Starší žáci
Mladší žáci

Mladší dorostenky
Starší žákyně
Mladší žákyně

Miníci a přípravka

  Vedení odddílu
Bafuňáři a trenéři

  Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Anketa
V článcích mě nejvíc zajímá

komentář
35283 (35283 hl.)
časová osa gólů
2950 (2950 hl.)
hodnocení hráčů a brankařů
3461 (3461 hl.)
fotky
5394 (5394 hl.)
článek mě zajímá celý a už se těším na další :-)
2943 (2943 hl.)
zajímá mě pouze konečné skóre
2884 (2884 hl.)

Celkem hlasovalo: 52915


  Přehledy

Ankety
TOP 15
Fotogalerie

  Vrátnice
Vchod pro redaktory

  Házená na netu
Pro ty, kterým se házená nikdy neomrzí, zde máme tři odkazy na archivy, kde jsou k vidění různé zajímavé zápasy :

Ct 4 sport TVcom Logo ehftv.com


13.11.2022 TJ Sokol Újezd u Brna – SK Kuřim (muži)
Vydáno dne 15. 11. 2022 (348 přečtení)

13.11.2022 TJ Sokol Újezd u Brna – SK Kuřim (muži)
20221113 muži vs SK Kuřim - foto TJ Sokol Újezd u Brna – SK Kuřim 31:27 (13:13)


Spletitá cesta k výhře.

     K zápasu s SK Kuřim nastupujeme stále oslabení o Toma Kachlíka, kterého uvidíme na hřišti asi až v jarní části sezóny. Také nám chybí Ondra Krošík, z dorostenců nastupuje pouze Dominik Absolon. V útoku máme tedy k dispozici jen 5 čistokrevných spojek, na středu rotuje Honza Lattenberg a Martin Myslík. Výchozí personální situace tedy nikterak růžová není, avšak z hlediska konečného výsledku si nakonec vůbec nemůžeme stěžovat 😊.

     K dnešní velice cenné výhře vedla spletitá cesta, na které jsme se nakonec vypořádali se všemi překážkami. Základem úspěchu byl dnes jistý a spolehlivý výkon Jirky Staně v bráně. Stoupající formu z předchozího zápasu v Kostelci si Jura přenesl i do tohoto zápasu a pokud bude chytat takto i v dalších utkáních, tak ten nezbytný základ budeme mít více než pevný. Druhým faktorem byl výkon všech 3 křídel – trio Strouhal, Víška a Hladík vstřelili v součtu 19 branek, tedy téměř 2/3 všech našich gólů! Při absenci ostřejších spojek máme tedy fungující alternativu. Dalším pozitivem byla zlepšená obrana a alespoň snaha o rychlejší hru, ale zde máme stále velké rezervy. Co nás zdobí už několikátý zápas je proměňování sedmiček, kdy se do role téměř stoprocentního exekutora dostal Martin Strouhal (dnes 5/5).

     Mezi lehká negativa lze zařadit opět neproměnění tutovek, zejména z pozice pivota a malé využití potenciálu našich rychlých křídel, kdy zejména David Víška mnohokráte za zápas zuřivě mával rukama na soupeřově půli v rychlém úniku, dožadujíce se přihrávky, avšak ani Jura rozehrávkou z pozice brankáře, ale ani bezprostředně další rozehhávající spojky, na něho nevyslaly potřebný dlouhý pas. Zde byla očividná absence rychlých a rozehrávky schopných spojek typu T.Kachlík a M.Flajšinger. Stejně tak byla jejich absence vidět při snaze o rychlou rozehrávku ze středového kruhu po obdržené brance. Snahu o nerychlou rozehrávku však dnes nelze na hřišti přítomným spojkám moc vyčítat, následná „nutnost“ zapojit se pak do rychlé druhé vlny, jim byla „podvědomou“ překážkou přijmout tuto hru za vlastní (spojky se prostě se logicky šetřily, aby v omezeném počtu vydržely hrát celý zápas).

     Hranice mezi úspěchem a neúspěchem bývá někdy hodně tenká, stejně tak hraje roli potřebné štěstí. Máme tu 53. minutu, prohráváme 23:24 a doposud neviditelného Maroše Hladíka čeká hvězdná tříminutovka, kdy nekompromisně až krutopřísně 3 x v řadě po sobě zaúřaduje na pravém křídle a otáčí stav na 26:24 pro nás! Pokud bychom se v té 53. minutě měli dohodnout, na koho budeme následné akce dohrávat, tak Maroš by asi nebyl první volbou... Ale Maroš prostě vzal osud zápasu do svých rukou, což se musí jedině ocenit! Následná „razítka“ na našem mini náskoku pak přidal na levém křídle David Víška, který potvrzoval a navyšoval náš jednobrankový náskok na stavy 27:25 a 28:26 a vzápětí Honza Lattenberg upravoval na 29:26 a na konečných 31:27. Tak, jak nás produktivita a proměňování šancí po celý zápas docela zlobila, tak v posledních 7 minutách jsme byli v zakončování téměř stoprocentní! Koncovka zápasu tedy jako z říše snů, avšak naše chtění, nasazení a odhodlání bylo viditelné, štěstíčku jsme prostě šli naproti.

     V dalším soutěžním zápasu zajíždíme v neděli 20.11. na palubovku posledních Hustopečí. Zápas bude mít pikantní příchuť pro kvarteto Strouhal, Myslík, Horký a Jankovič, kteří k nám právě z Hustopečí přestoupili. Samozřejmě i Honza Lattenberg a Zdenek Suchomel si v hale hostí vzpomenou, kde odehráli svá nejlepší házenkářská léta.Svazové přehledy20221113 muži vs SK Kuřim - přehledFacebookové komenty[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Pavel Víška | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému phpRS, Layout je upravený Beach. Logo vytvořil Doktor