| Hlavní stránka | A-tým | St. dorci | Ml. dorci | St. žáci | Ml. žáci | St. žákyně | Ml. žákyně | Odkazy | Ke stažení | Facebook | Sportnect |

  Nábor do oddílu a tréninky - aktualizace
Nábor do oddílu a tréninky

  Akce a pronájmy v areálu sokolovny
Jednorázové akce
Dlouhodobé akce

  Pro rodiče a hráče
Předturnajové info
Kalendář akcí

  Naše týmy v r. 22/23
A tým - muži
Starší dorostenci
Mladší dorostenci
Starší žáci
Mladší žáci

Mladší dorostenky
Starší žákyně
Mladší žákyně

Miníci a přípravka

  Vedení odddílu
Bafuňáři a trenéři

  Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Anketa
V článcích mě nejvíc zajímá

komentář
35543 (35543 hl.)
časová osa gólů
3090 (3090 hl.)
hodnocení hráčů a brankařů
3634 (3634 hl.)
fotky
5529 (5529 hl.)
článek mě zajímá celý a už se těším na další :-)
3057 (3057 hl.)
zajímá mě pouze konečné skóre
2997 (2997 hl.)

Celkem hlasovalo: 53850


  Přehledy

Ankety
TOP 15
Fotogalerie

  Vrátnice
Vchod pro redaktory

  Házená na netu
Pro ty, kterým se házená nikdy neomrzí, zde máme tři odkazy na archivy, kde jsou k vidění různé zajímavé zápasy :

Ct 4 sport TVcom Logo ehftv.com


19.02.2023 TJ Sokol Újezd u Brna - TJ TŽ Třinec (ml. dorostenky)
Vydáno dne 22. 02. 2023 (458 přečtení)

19.02.2023 TJ Sokol Újezd u Brna - TJ TŽ Třinec (ml. dorostenky) 20230219 ml. dorky vs. TJ TŽ Třinec - foto TJ Sokol Újezd u Brna - TJ TŽ Třinec 22:28 (11:15)


Ačkoli to na body stále nestačí, zlepšení je vidět 😊.

    Po prvním kole ve druhé části sezóny, kde dorostenky těsně podlehly Kuřimi, přišel druhý test v podobě zápasu proti Třinci. Co čekat od tohoto zápasu? Boj o krásný výsledek, či body? Před zápasem jsem cítil, že body máme ve vlastních rukou, přeci jen pár hráček jsme poznali už na turnaji v Kuřimi. Tam sice hrál Bohumín, ale Třinec je řekněme B-tým tohoto družstva z první ligy. Některé hráčky jsme tam měli možnost více poznat. První zápas jarní sezóny byl nad moje očekávání a holky v Kuřimi odvedly skvělou práci, když vzpomenu na hned 4 členný debut v týmu.

    Na první domácí duel jarní části nás opět doplnily děvčata z Měnína. Tyto posily pomalu ale jistě zapadají do našeho herního stylu. Trochu ještě bojují s rychlejší hrou, protože hra dorostenek je rychlejší a tvrdší než u starších žaček, což není nic k nepochopení. Pro nás je to super a v týmu je každá holka navíc znát. Konečně můžeme více střídat. Bude to ale stačit?!

    Tento článek pojmu řekněme trošku jinak, bude to pohled hlavně z té analytické stránky.
Začnu menším srovnáním, stejný soupeř, jiný prostor a čas.
17.9.2022 Hrajeme v Třinci na tabuli svítí 13 minuta a skóre v náš neprospěch 7:3

19.2.2023 tedy skoro přesně na den půl roku od stejného zápasu, ale na domácí půdě, se hraje odvetný zápas. Stejná minuta, ale na tabuli svítí 6:3 pro nás!
    Abychom vedli ještě ve 12 minutě se v této sezóně ještě nestalo. Maximálně jsme dali první gól, nebo druhý v řadě za sebou a tím to končilo. Pro upozornění, osmá minuta a stav 4:1 pro nás. Újezd vede! Trenér soupeřek reaguje a bere oddechový čas. Tento time odstartoval něco, co jsme úplně neočekávali. Dalších deset minut jsme byli schopni dát jen jeden gól, ovšem inkasovali jsme sedmkrát. Poslední patnáctiminutovku prvního poločasu ale prohráváme 5:12.

    Ve výsledku tedy poločasové skóre 11:15. S klidným svědomím mohu říci, že nebýt Míši Nesnídalové v bráně, možná by tahle nepovedená koncovka byla i o 10 či více gólů. Míša končí poločas s 10 zákroky, což je na poločas hodně velký nadstandard. Občas mi přijde, že je braná až moc velkou samozřejmostí, s čímž souvisí i naše nedobráněné situace, ze kterých padají zbytečné góly. Co se týče darovaných gólů v prvním poločase, o tom by se dala napsat kniha, Ovšem máme to mít holkám za zlé?

    V posledních týdnech či měsících je to úplně jiný tým, holky zažívají to, co nikdy nezažily, pocit vítězství, či dobře rozehraného zápasu. Nápor na psychiku tedy stoupá čím dál více. Více než se komukoliv z vás může zdát. Ovšem tuhle situaci pochopí opravdu jen sportovec, který něco opravdu zažil nebo si něčím prošel.

    K tomu všemu na tribunách sedící rodiče plní očekávání. Ač by si někdo řekl, že je to povzbudivé, věci se mají ve skutečnosti trošku jinak. Doporučuji méně radit a více fandit. Nebýt holek z Měnína, slyšet jako fanoušek by byla maximálně Petra Víšková. Kdy jindy fandit, když ne teď? Teď je ten okamžik, teď to všichni potřebují. Místo rad, bych raději slyšel něco jako: "Újezd do toho! Holky bojujem nebo My chceme gól." Tohle jako jedna z mála dělá Lucka Zourková, ta bohužel nebyla 😊.

    Dovolil jsem si odbočit, ale bylo to třeba. Začíná druhý poločas. Čtvrtá minuta utkání, dáváme 4 góly v řadě, žádný ale neinkasujeme. Míša v bráně se baví svým způsobem a protihráčky si neví rady. Tak tohle tady také ještě nebylo. Přichází další time out soupeře. Pro naše štěstí nenásledoval stejný scénář jako v první půli a následné minuty byly snad nejvyrovnanější z celé sezóny.

    Ovšem blížícím se koncem, nastala kritická desetiminutovka. Jak se říká: "házená se rozhoduje v posledních 10 minutách". Určité změny jsme měli v plánu, ovšem koncentrace holek se začala vytrácet současně s fyzičkou. Když nemůže tělo, nemůže hlava. To je fakt o kterém se nedá diskutovat. Začalo tedy přibývat i více chyb, zbytečné ztráty míče, či zahozené balóny, nakonec to završila neproměněná sedmička. Během tří minut inkasujeme góly čtyři a nedáváme žádný. Stav v tomto okamžiku je -6 a máme osm minut do konce. Přestože už nemáme síly, chceme zápas dohrát alespoň důstojně.

    Konečný výsledek je prohra 22:28. Tento zápas si zasloužil jednoznačně výhru. Nejen že byla na dosah, ale šance na odskočení či na zvrat byly po celý zápas. Nejen tento, ale i zápas první nám dává skvělé impulzy a náznaky věcí, na kterých se ještě musí zapracovat. Ač se opět nevyhrálo, mám z toho čím dál lepší pocit.

    Lehce cítím v ovzduší stálé neuspokojení z našich výsledků. Rád bych zde odprezentoval určité výsledky pro srovnání, a tak trochu na zamyšlení těm, jen přihlížejícím. Řekl bych, že je na čase trochu otevřít oči:

První zápas podzimní části, prohra doma s Kuřimí o 19 gólů!!!
První zápas jarní části, též s Kuřimí prohra o 8 gólů!

Druhý zápas podzimní části v Třinci, prohra o 18 gólů!
Druhý zápas jarní části, též Třinec ale doma prohra o 6 gólů!!!


    Ano výhru už by to chtělo, a holky si ji po takovém boji i zaslouží. Mějte však trpělivost a body přijdou. Kolem tohoto týmu, už delší dobu panuje atmosféra, která se mi vůbec nelíbí. Mějte na paměti, že "Poničené dráty vysokého napětí musí také někdo opravit, a také to není hned." Zkrátka, nějakou dobu jsou lidé bez proudu. Nebude to trvat dlouho a budou přibývat kvalitnější tréninky, díky naši nové Městské hale. Na další domácí zápas vás ale mohu pozvat už teď. Bude to 12.3.2023 v 18:00 proti Bohunicím. Dojděte zafandit a holky podpořit v co největším počtu 😊.
Svazové přehledy

20230219 ml. dorky vs. TJ TŽ Třinec - přehledFacebookové komenty[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Tomáš Staňa | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému phpRS, Layout je upravený Beach. Logo vytvořil Doktor