01.05.2016 Sokol Újezd u Brna - Sokol Měnín (mladší žačky)

Autor: Petra Kolářová <(at)>, Téma: N - žákyně mladší, Vydáno dne: 04. 05. 2016

01.05.2016 Sokol Újezd u Brna - Sokol Měnín (mladší žačky) 20160501 - ml. žačky vs. Sokol Měnín Sokol Újezd u Brna - Sokol Měnín 16:6 (7:2)


Dva komentáře k jednomu zápasu se jen tak nevidí :-).

OČIMA TRENÉRKY:

     Zápas snů (jak tento zápas nazvala jedna dobrá duše z řad diváků). Po dlouhé době jsem si našla čas na napsání článku k zápasu. Je to myslím opodstatněné, protože jak jistě mnozí víte, náš oddíl měl v neděli na domácím hřišti 2/3 vítězných utkání.
     Začínali jsme v 8:30. Ač se říká: "První vyhrání z kapse vyhání," dnes tomu tak nebylo. Děvčata si šla pro výhru tak trochu cíleně. Už v úterý na tréninku mluvila o tom, že nad Měnínem musí vyhrát (pro neznalé, poslední zápas skončil remízou ). Jako jejich kouč jsem jim samozřejmě věřila a přála jim to. To jsem ale netušila, že budu TAKTO překvapená.
     Bojovná a takřka přesná obrana, pokusy o trháky, asistence na góly - no fakt nemám co říct. Snad jen HOLKY DĚKUJI ZA KRÁSNÝ VÝKON. I Janě děkuji, za podporu, učení a vstřícnost. Jen doufám, že naši(myslím i za trenérku Janu) důvěru opět posílíte v dalších zápasech. Naše tvrdší tréninky se začínají vyplácet. Proskoky - že Dančo! Nebo babi, když musí být na časomíře nestranná, tudíž tě křikem a napomínáním neznervózňuje :-).
     Holky byly skvělé jako jednotlivci, ale HLAVNĚ JAKO TÝM. Jsou skvělé! Myslím celkově a kdekoli. Jsem za to ráda.
     Neměla bych zapomenout ani na naše věrné diváky v podobě rodičů a přátel házené. Jste nám všichni oporou. A na závěr: DÍKY LUĎO!! Za včerejšek, dnešek, zítřek ....

OČIMA DIVAČKY:

     Zase rodinka musela vstávat brzo. 7:45h sraz na hřišti a to nám ještě neslehl špekáček po čarodějnicích… Máš navařeno? Kdys to stihla?
     Holky začaly zápas se svojí nejproduktivnější střelkyní Simčou na křídle. Co to je? Co se děje? Během pár minut jsme nestačili zírat, co holky za bojovný výkon předvádí. Brankářka Míša chytala i střely dříve pouštěné a její občasný úsměv na tváři a radost ze hry pomohla k výbornému výkonu. Každá námi vsítěná branka byla diváky odměněna potleskem. Poločas nabízel krásné skore 7:2. Luďa se zapojil do hecování družstva a předáváni cenných rad o přestávce. Trenérky s úsměvem kroutily nevěřícně hlavou. A naše lavička měla „odborné“ postřehy k zápasu.
     Další poločas a lítala branka za brankou. Míša si začala i holky dirigovat a občas byla slyšet i pochvala. Super výkon Míšo!!! Po vstřelené brance plácnutí s tím, kdo střelkyni nahrál. Úsměv a radost ze hry. V obraně dobrá práce. Trenérka Petra koučuje z lavičky, Luďa občas zařve někde kolem hřiště a Michal stojí v rohu a radí také. Krásná spolupráce na hřišti nejen děvčat i trenérů. A výsledné skore jsem raději na žádost lavičky vyfotila. Co kdyby někdo nevěřil… Vítězství o deset branek je krásné.
     Holky si vysloužily za krásné branky potlesk diváků několikrát během zápasu. A jako správné sportovkyně nám i poděkovaly „sportovní děrovačkou“.
     Ohodnotili jsme i výkon rozhodčího. Snažil se začínajícím nadějím i slovně objasnit, co píská.
     A z čeho máme radost? Že holky házená baví a mají tam kamarádky. Díky trenéři.
     Příště zase navaříme dříve a i vstávání přežijeme.


STATISTIKA HRÁČKY

  3 Volentierová Lotka 1 gól
10 Jurinová Áňa 1 gól
11 Halíčková Barča 2 góly
13 Cupáková Simona 4 góly
17 Drtilová Zuzka 4 góly
27 Mrázová Danča 1 gól
92 Smejkalová Kája 3 góly
Jen podotknu:
18 Nádeníčková Aďa se po delší nemoci dostává zpět
71 Vykouřilová Nelča je drobínek v týmu (čertice), ale i z malého stromku vyroste velký strom a pak nám ukáže

STATISTIKA BRANKAŘKA

16 Rakovská Míša úspěšnost 74,6%Text spolu s fotkami převzat z e-mailu Radky Mrázové. Děkujeme Rady :-)

...dobrovolně jsem se v tento krásný den stala fotoreportérkou. Omlouvám se za lajcké záběry, ale snad i to někoho potěší... :-D