16.10.2016 Sokol Měnín - Sokol Újezd u Brna (mladší žačky)

Autor: Petra Kolářová <(at)>, Téma: N - žákyně mladší, Vydáno dne: 28. 11. 2016

16.10.2016 Sokol Měnín - Sokol Újezd u Brna (mladší žačky) Sokol Měnín - Sokol Újezd u Brna 6:11 (?:?)


Máme druhou výhru.

     V neděli 16.10.16 jsme odcestovali do Telnické hale odehrát mimosoutěžní zápas s Měnínem.
     Abych vysvětlila jak se věci mají, tak družstvo z Měnína by letos nemohlo hrát, protože mají mezi sebou i jednu starší žačku a to pravidla nedovolují. Protože dívek - házenkářek ani oddílů není moc, tak aby holky nepřestaly hrát, domluvili se měnínští se svazem a s ostatními dívčími družstvy a hrají mimo soutež. My jsme jim na to také kývli, však vždyť to děláme hlavně proto, aby děti měly pohyb a zábavu.
     Na zápas jsem byla ráda, že jsem poskládala aspoň 7 děvčat do základu. Některé měly tento víkend volejbal, některé kotníčky a některé skaut. "No nic, nedá se nic dělat, když si budete chtít odpočinout, tak se bude hrát v pěti," říkala jsem jim. A bylo to tak. Áňa J. byla po kotníkové epidemii a ještě ve hře dostala ránu míčem do oka, kterou musela na lavičce rozdýchat. Musím ale říci,že když se toto stalo, naše spřátelené družstvo stáhlo i svou hráčku. To je spolupráce :-).
     Ale zpět ke hře. Upřímně musím konstatovat, že holky z Měnína jsou lepší. Mají dobré záběhy, nahrávky v pohybu a do pohybu, slušnou obranu a to vše u nich funguje nejednou. Naše holky do tohoto zápasu šly tak trochu s vědomím, že i když budou hrát na 50%, tak to vyhrají. A hlavně věděly, že mají v bráně Míšu, která je podrží. Což se mi nelíbilo a v 11. minutě prvního poločasu jsem dala time. Seřvala jsem je a ony na mě koukaly a koukaly. "Tak uvidíme, jestli si z toho něco vzaly," říkala jsem si. A ono jo. V obraně už to bylo lepší, ale záběhy nic a při nahrávkách jsme doslova naňahňané na středu. Potom vypadáme jak sardinky v oleju. Přesto jsme vyhrály a já i přes všechny ty chyby byla ráda, že holky vydřely další vítězství.
     Jo, abych nezapomněla. Dnes s námi hrála i nová hráčka a musím uznat, že nám do týmu přišla super posila. Snažila se, 3x +obrana, 3x zisk míče a dvě střely. Sice bez gólu, ale jak říkám holkám: "Když vidím že střílíte, tak jsem spokojená." Samozřejmě musí ta střela mít smysl, že jo :-).

Střely/góly:
Simča 11/5
Lota 5/3
Danča 7/2
Áňa J. 7/1

V bráně excelentní Míša 17/6 – 65%