24.11.2018 SK Žeravice - TJ Sokol Újezd u Brna (ml. dorostenky)

Autor: Luděk <kubat(at)cbox.cz>, Téma: L - mladší dorostenky, Vydáno dne: 25. 11. 2018

24.11.2018 SK Žeravice - TJ Sokol Újezd u Brna (ml. dorostenky) 20181124 -ml. dorky vs. SK Žeravice SK Žeravice - TJ Sokol Újezd u Brna 35:20 (20:11)


Prohra, ale lepšíme se.


    Na zápas s Žeravicemi jsme přijeli téměř kompletní, v počtu 12 děvčat. Všechny holky sice ještě nejsou úplně fit, ale část zápasu už zvládnou uběhat, případně odkulhat. Pro realizační tým je to vítaná změna, protože začatek sezóny jsme začali s tolika zraněnýma, že jsem se bál, že zápasy ani nedohrajeme. Jezdili jsme v osmi a to na lavičce byly i holky s berlemi, které byly určené pouze na sedmičky. Musím moc poděkovat starším žačkám, Danče, Simče a Adélce, které musely první zápasy odehrát bez střídání a na postech, na které si vůbec nevěřily. Jinak to prostě nešlo. Pochvalu si pochopitelně zaslouží i torzo dorostenek. Denča, Týna, Zuzka a Alča. Nakonec si nechávám největší poklonu a to brankařce Barče, která k nám hostuje z Měnína a za obranou (někdy i bez obrany :-)) stabilně předvádí nádherné zákroky. Dnešek nebyl výjimkou.

    Etapa berlovek už je doufám minulostí a my už na trénincích konečně budeme moct trénovat v plném počtu :-).

    Už minulý zápas vypadal jako házená (komentovala ho Radka) a kdyby se Denisa nenechala vyloučit, věřím, že by i body mohly být :-).

     Teď už ale k zápasu v Přerově. Holky, ať už v obraně nebo v útoku, střídaly momenty, které byly hodně povedené, s okamžiky, kdy jakoby nebyly duchem přítomné. Koncentrace na hru nepochopitelně kolísala mezi 100% a nulou a tak jsme nikdy nevěděli, kdy přijde technická chyba. Dokázali jsme krásně vystupovat proti útočnicím, kdy šestka ořízla křídlo, pětka a čtyřka se vysusuly ke svým soupeřkám a křídlo udělalo dabl. Super, že? O útok později jsme ztroskotali na jednoduché cloně pivota a levá spojka hrála 1 na 1, kdy k dispozici měla 4 metry prostoru.

    V útoku jsme se rozjížděli těžko, protože pohyb bez míče nám nic neříkal. Teprve po brzkém tajmu se děvčata trošku rozpohybovala. Výsledkem byly dvě branky Simči, kterou krásně uvolnila pravá spojka a gól Adélky, která seběhla do druhého pivota a po věrohodném náznaku střely levé spojky a následné nahrávce, bez problému zakončila. Jen ten loket mohl být výš :-).

    Na spojkách se většinou střídaly a hru tvořily Alča, Linda, Denisa, Týna a Terka. Posledně jmenovaná ukázala kromě výborných střel i perfektní tah na branku. Z pravé spojky si nabíhala pro míč od střeďačky a mířila mezi druhého a třetího obránce. Dvojka Terku kontaktovala z boku a trochu ji otočila ze směru běhu. Naše hráčka střet kvůli zraněné noze neustála a poroučela se k zemi. Druhá obránkyně zavrávorala a padala přes ni, a v povodní dráze jejího běhu. Proti naší spojce vyběhla i třetí obránkyně s takovou agresivitou a načasováním, že dorazila na místo tesně po okamžiku střetu. Výsledkem byla srážka hlavami mezi dvojkou a trojkou a veliký pláč. Terce se nic nestalo a být to ve známé pohádce, mohla by nosit šerpu s nápisem: Dvě jednou ranou.

    Jak už jsem psal, světlé okamžiky se střídaly s těmi méně světlými a byla vidět veliká nesehranost. Julča je nová, takže ta má času dost, ale Zuzka, Áďa a Alča v tomto utkání malinko pospávaly. Další výzvou je pro realizační tým nedůvěra několika děvčat ve vlastní schopnosti a tím pádem i hraní hluboko pod jejich možnosti. Teď nás čekají ještě dva zápasy a potom zimní pauza, kde jak doufám, kvalitně potrénujeme, abychom se na jaře přestavili v trošku lepším světle.
SVAZOVÉ PŘEHLEDY

20181124 -ml. dorky vs. SK Žeravice - přehled