9.9.2020 SK Kuřim - TJ Sokol Újezd u Brna (st. žáci)

Autor: Luděk <kubat(at)cbox.cz>, Téma: F - žáci starší, Vydáno dne: 10. 09. 2020

09.09.2019 SK Kuřim - TJ Sokol Újezd u Brna (st. žáci) 20200909 starší žáci vs. SK Kuřim - foto TJ Sokol Újezd u Brna - SK Kuřim 28:38 (14:20)S neprůbojností nelze uspět.

    Domnívám se, že tento rok nebudou mít starší žáci moc důvodů k jásotu. Jednak jich je málo, takže se bez pomoci mladších žáků neobejdou, a jednak nemají brankaře. Do brány jsme plánovali nasadit mladšího žáka Štěpána Jurinu, který má dostatečné brankařské schopnosti. Bohužel, ten se den před zápasem zranil. Kluci na sociálních sítích řešili, kdo z nich bude ten vyvolený, ale nikdo sám sebe nenabídl 😊. Aleš po poradě s týmem nakonec vybral pivota (máme tři) Martina Holešanského. Volba se ukázala jako velice šťastná a nový brankař si připsal několik senzačních zákroků. Pravda, styl má zvláštní. Lehčí góly pouštěl a při nechytatelných vynikal, ale proč ne, že? 😊

    Angažováním Martina ubyl originál starší žák do pole. Aby se dalo střídat, museli jsme nominovat hned čtveřici mladších žáků. Marek, Dalibor, Víťa a Radek se šance chopili jako staří mazáci a všichni se zapsali do střelecké listiny. O starší žáky pro příští rok se evidentně nemusíme bát.

    Přes tuto výpomoc, měla tíha zápasu spočívat na starších borcích. Role lídra se chopil Matěj Kachlík a jeho loňská dominance v mladších, se přenesla i do tohoto zápasu. Nikdo z vrstevníků se však nepřidal. Jeho kolegové hráli opatrně, staticky a nebyli vidět ani v útoku ani v obraně. Agresivní obrana 3:3 v našem podání, by se mohla ucházet o hlavní cenu za jemnost. Kluci na soupeře někdy i sáhli, ale asi se báli kovidu, protože kontakt byl tak krátký, že rozhodčí si toho ani nevšimli, natož aby zapískali. Obávám se, že útočníci naši obranu ani nezaznamenali. Chudák Martin v bráně, měl věru těžkou premiéru.

    Naše útočné aktivity byly pouze na Matějovi. Naštěstí se toho nelekl a střílel nebo procházel a střílel, jako by tam obrana nebyla. Defenziva hostí se po chvíli soustředila převážně na jeho osobu, ale Mates to moc neřešil a vsítil 16 branek. Velká škoda pro vývoj zápasu, že spoluhráči nechali Matěje dřít samotného a spokojili se s rolí diváků. Mladší žáci posléze hru oživili aktivním pohybem, ale jim zase v boji s obranou chyběla kila.Svazové přehledy

20200909 starší žáci vs. SK Kuřim - přehled