| Hlavní stránka | A-tým | St. dorci | Ml. dorci | St. žáci | Ml. žáci | St. žačky | Ml. žákyně | Odkazy | Ke stažení | Facebook | Sportnect |

  Nábor do oddílu - aktualizace 8/2019
Nábor do oddílu a tréninky

  Pro rodiče a hráče
Předturnajové info
Kalendář akcí

  Naše týmy v r. 19/20
A tým - muži
Starší dorostenci
Mladší dorostenci
Starší žáci
Mladší žáci

Mladší dorostenky
Starší žákyně
Mladší žákyně

Miníci a přípravka

  Vedení odddílu
Bafuňáři a trenéři

  Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Anketa
V článcích mě nejvíc zajímá

komentář
19305 (19305 hl.)
časová osa gólů
2318 (2318 hl.)
hodnocení hráčů a brankařů
2824 (2824 hl.)
fotky
4711 (4711 hl.)
článek mě zajímá celý a už se těším na další :-)
2311 (2311 hl.)
zajímá mě pouze konečné skóre
2270 (2270 hl.)

Celkem hlasovalo: 33739


  Přehledy

Ankety
TOP 15
Fotogalerie

  Vrátnice
Vchod pro redaktory

  Házená na netu
Pro ty, kterým se házená nikdy neomrzí, zde máme tři odkazy na archivy, kde jsou k vidění různé zajímavé zápasy :

Ct 4 sport TVcom Logo ehftv.com


5.3.2017 Legata Hustopeče - Sokol Újezd u Brna (st. žáci)
Vydáno dne 07. 03. 2017 (1137 přečtení)

5.3.2017 Legata Hustopeče - Sokol Újezd u Brna (st. žáci) 20170305 st. žáci vs. Legata Hustopeče Legata Hustopeče - Sokol Újezd u Brna 31:27 (14:15)


Udělali jsme domácím radost...


    Hned po skončení zápasu jsem se zeptal několika újezdských diváků – rodičů našich starších žáků, jestli se dá v komentáři k tomuto zápasu zmínit nějaká pozitivní věc, něco, co by mohlo alespoň částečně vyvážit tu hromadu negativ, kterých jsme byli svědky. Po delší chvíli přemýšlení někdo z nich řekl: „pozitivní bylo snad jen to, že jsme domácím svým výkonem udělali radost…“

    Ano, naši kluci doslova darovali domácím 2 body a předvedli výkon, za který by zasloužili sebrat tablety a mobily alespoň na měsíc. Ne, že by tyto přístroje přímo zavinily dnešní trapnou prohru, ale rozhodně čas strávený hlazením jejich displejů našim klukům nepřinese žádnou házenkářskou šikovnost a um. Dnes to byl festival marnosti (chvílemi až hlouposti), laxnosti, neumětelství, nedůrazu a odevzdanosti.

     V útoku jsme dokázali zahrát docela pěkně, místy i chytře, ale ruku na srdce pánové, vše dobré, co se zadařilo, bylo důsledkem čiré improvizace – ale díky alespoň za to! Znamená to alespoň, že házenkářské myšlení nám nechybí, a že ho dokážeme občas i předvést v praxi. Záběhy Davida (celkem 13 gólů) za obranu s následnou pěknou přihrávkou od Pepy ze středu (1 gól) byly oku lahodící, ale to je tak asi všechno. Zahrát nějakou nacvičenou šablonu, nebo dokonce signál se nám však nepodařilo ani jednou a to ani v náznaku – vůbec nic jsme si totiž ani nezkusili!

    Určitě nelze vytknout třeba Honzovi Pokornému (0gólů), že jeho 4 střelecké pokusy z křídla byly neúspěšné. Pozitivní je, že se ke střele dokázal dostat a vypracovat si šanci, a že ho spojka dokázala do šance uvolnit – dnes to tam prostě nespadlo. Trošičku více už můžeme vytýkat oběma našim pivotům Radkovi a Ivošovi (oba 0 gólů), že útočná hra pivota nedílně spojená se schopností chytit míč, nebo alespoň udělat spojkám odblok, je pro ně zatím naprosté, ale naprosté tabu. Dnes (a jak to vypadá, tak nejen dnes) nám citelně chyběl ostřílený pivot Filip Gregor. S ním na hřišti by pravděpodobně k našemu dnešnímu kolapsu nedošlo – velká škoda, že prý skončil s házenou - třeba to ještě přehodnotí. Naprosto neodpustitelné pak je, že hráč parametrů Zorana nedokáže přetavit to, čeho je schopen do nějakého výraznějšího gólového zápisu (jen 3 góly za druhý poločas, celkem pak 5gólů), je prostě zoufale málo na někoho, před jehož projektily se obránci a brankáři doslova křižují a schovávají se, jak jen to jde). Postavit obyčejný 9m hod na Zorana, aby zkusil v klidu zavěsit se také ani jednou nepodařilo – a toto je vina jak Zorana, že si o to neumí říct, tak zároveň vina všech dalších na hřišti, že ho k tomu neumí vyzvat! Křičet tyto triviální pokyny z lavičky je zbytečné až směšné, protože házená se hraje na hřišti pánové a nehrají ji trenéři, ale vy!

    Robas (celkem 3 góly) předvedl standard, což v jeho podání představuje vždy to samé – od neuvěřitelných gólů z křídla téměř z nulových úhlů, přes notorické zastavování akcí (pokud k němu dojede z leva lajna, tak od něho se už nikdy nedostane zpátky – vše končí jeho nárazem do obrany a přerušením hry), až po naprosto šílené nezpracování přihrávek. A opakuje se stará známá písnička, pomoc od mladších žáků Michala (celkem 2 góly) a Martina (celkem 3 góly) byla opět příjemným oživením. Na nich je vždy vidět chuť do hry a ten správný zápal a vždy dokáží přidat i nějakou tu branku.

    Zatímco v útoku to nebylo úplně katastrofální, tak v obraně tedy ano. A pakliže se k tragické obraně přidá i dnes slabý výkon jindy spolehlivého Jirky v bráně, tak průměrně hrající Hustopeče můžou slavit! Asi zlomovým momentem celého zápasu byl začátek druhého poločasu, kdy jedna malá, ale šikovná hustopečská spojka několikrát opakovaně individuálně obehrála Pepu na levé spojce a výsledkem do té doby nerozhodného stavu byl náskok soupeře o 4 branky. Pepa působil v obraně naprosto zoufale, a protože se mu nedostávalo pomoci ani od střeďáka, ani od křídla a byl tvrdý na nohách, tak naprosto propadal v soubojích jeden na jednoho. Na tuto skutečnost jsme reagovali přesunutím Zorana na tuto spojku a Pepa šel místo Zorana. Zároveň jsme zatáhli obranu na 5 – 1 pouze s vysunutým středem. Toto však už byla pouze naše labutí píseň, neboť hustopečští nejsou žádní nazdárci a situaci si až do konce pohlídali. Zvláště naše série technických chyb a ztrát míčů v posledních 5 minutách jim to velice usnadnila.

    Výrazným útočným počinem bylo 13 Davidových gólů z 15 pokusů (3 ze 7m hodu) – konečně se chopil role střelce a nebál se vystřelit i z větší vzdálenosti. Motivací pro něho asi byla přítomnost dědy Jarka Bagra Konečného. Ale ve světle konečného výsledku zápasu a ve světle hry celého týmu se na to brzo zapomene. Napsat, že je škoda, že se k němu nikdo nepřidal, by bylo velice laciné. Ono by totiž vůbec nebylo potřeba přidat další branky, ale spíše jich tolik nedostat. Klíčem k tomu bylo pouze předvést standardně dobrý výkon v obraně, a aby třeba Jirka v bráně chytil o pár balónů více. Bohužel se tak nestalo, neporazil nás lepší soupeř, ale jen my sami. Také by bylo laciné říct, že jsme neměli štěstí. Štěstí musíme jít totiž naproti svým výkonem, snahou, odhodláním a zarputilostí a to jsme dnes opravdu nepředvedli, takže jsme si zvítězit vůbec nezasloužili.
ČASOVÁ OSA GÓLŮ

První poločas 5 14
Legata Hustopeče   1   2     3   4     6   7 8   9   10   11     12   13
Sokol Újezd u Brna 1 2 3 4 5 6 7 9 10 11 12 13 14 15
8
Minuty 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
Druhý poločas 17 20 28
Legata Hustopeče   15   16 18 19 21 22     23 24 25   26   27   29     30     31  
Sokol Újezd u Brna 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Pavel Víška | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

şehirler arası nakliyat

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému phpRS, Layout je upravený Beach. Logo vytvořil Doktor