| Hlavní stránka | A-tým | St. dorci | Ml. dorci | St. žáci | Ml. žáci | St. žačky | Ml. žákyně | Odkazy | Ke stažení | Facebook | Sportnect |

  Nábor do oddílu - aktualizace 8/2019
Nábor do oddílu a tréninky

  Pro rodiče a hráče
Předturnajové info
Kalendář akcí

  Naše týmy v r. 19/20
A tým - muži
Starší dorostenci
Mladší dorostenci
Starší žáci
Mladší žáci

Mladší dorostenky
Starší žákyně
Mladší žákyně

Miníci a přípravka

  Vedení odddílu
Bafuňáři a trenéři

  Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Anketa
V článcích mě nejvíc zajímá

komentář
19305 (19305 hl.)
časová osa gólů
2318 (2318 hl.)
hodnocení hráčů a brankařů
2824 (2824 hl.)
fotky
4711 (4711 hl.)
článek mě zajímá celý a už se těším na další :-)
2311 (2311 hl.)
zajímá mě pouze konečné skóre
2270 (2270 hl.)

Celkem hlasovalo: 33739


  Přehledy

Ankety
TOP 15
Fotogalerie

  Vrátnice
Vchod pro redaktory

  Házená na netu
Pro ty, kterým se házená nikdy neomrzí, zde máme tři odkazy na archivy, kde jsou k vidění různé zajímavé zápasy :

Ct 4 sport TVcom Logo ehftv.com


10.9.2017 Sokol Újezd u Brna - SK Kuřim "B" (st. žáci)
Vydáno dne 13. 09. 2017 (1378 přečtení)

10.9.2017 Sokol Újezd u Brna - SK Kuřim "B" (st. žáci) 20170910 st. žáci vs. SK Kuřim "B" Sokol Újezd u Brna – SK Kuřim "B" 41:17 (26:9)


Senzační úvod sezóny.


    V neděli 10.9. naši starší žáci vstoupili do nového soutěžního ročníku. Vstup to byl věru impozantní a nikoho z diváků nenechal na pochybách, že letos se máme opravdu na co těšit! Vždyť porazit Kuřim „B“ výsledkem 41:17, po „snovém“ poločase 26:9 nebývá věru příliš obvyklé…

    Ještě v létě, kdy jsem doslova „trpěl :-)“ nemožností psát články o zápasech našich borců, jsem napsal předsezóní pojednání o vyhlídkách našich starších žáků pro tuto sezónu – kdo přišel z ml.žáků, kdo odešel do dorostu, jak a co budeme asi hrát, kolikátou konečnou pozici asi obsadíme, co budou naše přednosti a naopak slabiny, kdo z kluků bude skokanem-kometou roku… A když jsem to měl všechno hotové, tak jsem se lekl sám sebe a zavřel ten článek do šuplíku. Lekl jsem se prostě toho, jak dobře to letos na papíře vypadá a jaká by byla škoda to zakřiknout! Ale nemůžu prostě jinak a musím to prostě říct naplno: TAKOVÝ MANČAFT ST. ŽÁKŮ JSME V ÚJEZDĚ UŽ DLOUHO NEMĚLI – KDY JINDY POMÝŠLET NA METU NEJVYŠŠÍ NEŽ TUTO SEZONU! Je však třeba ke všemu přistoupit s maximální pokorou, jít zápas od zápasu a nikoho ani v nejmenším nepodcenit. Letos to ale není o jednom nebo dvou hráčích, ale opravdu o vyrovnaném mančaftu, ve kterém každý může být v různých zápasech tím rozhodujícím faktorem. Sezóna je dlouhá, příjdou zranění a absence, ale kádr (s podporou mladších žáků) je docela široký a hlavně kvalitní a možností, jak to celé poskládat je mnoho. Je to zkrátka dobře poskládaný mix už „zkušených borců“ a hladových „mladých pušek“.

    I přesto, že několikastránková předsezónní analýza je stále v šuplíku, budu z ní v každém článku vytahovat a představovat jednotlivé borce, kteří v daném zápase překvapí a svým výkonem zaujmou. V zápase s Kuřimí „B“ to byli oba gólmani a oba pivoti, kteří se předvedli ve velice dobrém světle. Šimon Havíř, jako originál starší žák, který letos přišel od žáků mladších dokázal, že mu tento přechod do vyšší kategorie nečiní větší problémy, a že si s vyšší razancí střel dokáže dobře vyrovnat. Výborně mu sekundoval i mladší žák Lukáš Ritter, který sice odchytal menší porci minut, ale obdržel z 8 střel pouze jeden gól! Spolehliví gólmani jsou základem úspěchu, a i když výkony Jirky Dúpala (letos odešel do mladšího dorostu), který byl loni v některých zápasech famózní, letos Šimon ani Lukáš asi nezopakují (hlavně na podzim se budou oba teprve rozkoukávat, ale už dnes dokázali, že se v bráně opravdu ničeho nebojí a Šimon dokonce přidal i milimetrovou nahrávku do trháku přes celé hřiště na nabíhajícího spoluhráče a výsledkem byla přenádherná akce s gólem na konci), tak by to mohlo stačit, protože naše ofenzivní síla je doslova ničivá. Klidně můžeme v zápase dostat i 35 branek, ale v našich schopnostech je vstřelit jich i více než 40 a jak stará dobrá poučka říká, nakonec stačí vstřelit jen o jeden gól víc než soupeř a vítězství je naše!

    Druhým příjemným překvapením byli oba pivoti – Radek Konečný a Adrián Malinčák, jimž se podařilo vstřelit své první soutěžní branky! Oba kluky však čeká ještě hodně dlouhá cesta, ale na obou je vidět odhodlání po této cestě jít, vždyť svými parametry jsou pro post pivota oba jako stvořeni! Starší a zkušenější kluci jim jistě pomohou, je potřeba se o hře jak v obraně, tak v útoku spolu neustále bavit a vše si vysvětlovat. Vždyť pivot (i když nemusí střílet mnoho gólů) dokáže svým pohybem na brankovišti udělat pro spojky neuvěřitelně mnoho práce a jeho přínos pro mužstvo je významný.

    I když nás tento soupeř pravda moc neprověřil a čekají nás soupeři daleko silnější, je také pravda, že naši nejzkušenější kluci se v druhé půli už šetřili a jejich hlavním cílem bylo, aby vynikli i ostatní spoluhráči. I přesto dvě statistické zajímavosti z celého zápasu. V první půli jsme vystřelili na soupeře celkem 27 krát a z toho padlo 26 branek, což je úspěšnost střelby 96%, což se nám už nikdy, opravdu nikdy nepodaří . Jubilejní 30-tou branku vsítil Robas a 40-tou Milde, od tohoto zápasu tedy zavádíme nově i metu 40 branek, to aby pozápasová radost hrdých otců a trenérů u okýnka občerstvení mohla být i dvojnásobná!

Branky celkem:
David Víška – 12 branek/13 střel z toho 2 ze 7m hodu
Robas Halíček – 8/7
Milde Zapletal – 7/7
Michal Gajda – 4/4
Martin Flajšinger – 4/4
Honza Pokorný – 1/5
Dominik Absolon – 1/1
Kuba Odehnal – 1/1
Radek Konečný – 1/1
Adrian Malinčák – 1/1
Šimon Havíř – 1/1 – proměněný 7m hodSvazové přehledy

20170910 
st. žáci vs. SK Kuřim "B"[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Pavel Víška | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

şehirler arası nakliyat

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému phpRS, Layout je upravený Beach. Logo vytvořil Doktor