| Hlavní stránka | A-tým | St. dorci | Ml. dorci | St. žáci | Ml. žáci | St. žačky | Ml. žákyně | Odkazy | Ke stažení | Facebook | Sportnect |

  Nábor do oddílu - aktualizace 8/2019
Nábor do oddílu a tréninky

  Pro rodiče a hráče
Předturnajové info
Kalendář akcí

  Naše týmy v r. 19/20
A tým - muži
Starší dorostenci
Mladší dorostenci
Starší žáci
Mladší žáci

Mladší dorostenky
Starší žákyně
Mladší žákyně

Miníci a přípravka

  Vedení odddílu
Bafuňáři a trenéři

  Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Anketa
V článcích mě nejvíc zajímá

komentář
19305 (19305 hl.)
časová osa gólů
2319 (2319 hl.)
hodnocení hráčů a brankařů
2824 (2824 hl.)
fotky
4711 (4711 hl.)
článek mě zajímá celý a už se těším na další :-)
2311 (2311 hl.)
zajímá mě pouze konečné skóre
2270 (2270 hl.)

Celkem hlasovalo: 33740


  Přehledy

Ankety
TOP 15
Fotogalerie

  Vrátnice
Vchod pro redaktory

  Házená na netu
Pro ty, kterým se házená nikdy neomrzí, zde máme tři odkazy na archivy, kde jsou k vidění různé zajímavé zápasy :

Ct 4 sport TVcom Logo ehftv.com


26.11.2017 Sokol Telnice - Sokol Újezd u Brna (st. žáci)
Vydáno dne 27. 11. 2017 (1694 přečtení)

26.11.2017 Sokol Telnice - Sokol Újezd u Brna (st. žáci) 20171127 st. žáci vs. Sokol Telnice - obr. Sokol Telnice - Sokol Újezd u Brna 36:27 (20:13)


Odehráli jsme lepší zápas, než proti Sokolnicím.


    Nejdříve je třeba sportovně pogratulovat našemu soupeři k zasloužené výhře. Zatímco náš protivník disponoval výjimečným hráčem, který dokázal svým házenkářským uměním nejen sám rozhodnout zápas, ale také připravit svým spoluhráčům moře dalších šancí, na naší straně je tato role rozdělena na více jedinců. Zatímco Telnice dokáže postavit silnou základní sestavu a tuto vhodně dle vývoje zápasu doplňovat hráči z lavičky, tak nám se tohoto luxusu žalostně nedostává. Zatímco soupeř dokázal šlapat hned od první vteřiny, my se rozjíždíme pomalu, křečovitě, bázlivě a až ve druhé půli a ke konci zápasu se dokážeme alespoň trochu herně uvolnit. Zatímco soupeř dokázal konstantně předvádět, co umí, na naší straně střídají hráči během zápasu hluché pasáže s těmi lepšími, kdyby alespoň těch lepších bylo víc…

    Je pravda, že oproti minulému zápasu proti Sokolnicím, kdy náš výkon dosáhl takové mizérie, že jsem se prostě nedokázal donutit se k tomuto hrůznému sportovnímu zážitku vrátit ve formě nějakého komentáře, jsme dnes přece jenom udělali v určitých herních činnostech jistý pokrok. Například v technických chybách (nechycený balón, nahrávka soupeři), kterých dnes bylo asi jen 15 oproti zápasu se Sokolnicemi, kde jich bylo alespoň 30. Ale jásat nad tímto „zlepšením“ u starších žáků je poněkud divné, v této kategorii se už musí řešit daleko více házenkářštější věci, než tato prazákladní věc. Teď si ani nedokážu vybavit, jestli měl soupeř v tomto směru za celý zápas vůbec nějaký problém.

    Další věc, kterou jsme zlepšili byla rychlá lajna s následným navázáním, kdy se nám celkem občas dařilo vytěžit z této opět základní házenkářské činnosti nějaké finální uvolnění křídel, nebo spojek. A opět zde musím, byť nerad, udělat srovnání s telnickým střeďákem, který uvolnění sebe, nebo svých spoluhráčů dokázal zrealizovat sám a skoro kdykoli se mu zachtělo. Naše obrana byla vůči tomuto naprosto imunní a bezbranná. Obranná spolupráce spojka-pivot je něco, co musíme teprve zjistit, že to vůbec existuje a tentýž problém máme v útoku. Toto se projevilo v celé nahotě v těch částech zápasu, kdy mladší žák Marťas hrál na rozehrávce, a protože je prostě už z mladších žáků zvyklý občas sehrát něco jako Maďara s pivotem, tak se o totéž v dobré víře pokoušel několikrát i dnes. Výsledkem sice byl zisk jednoho 7m hodu po faulu na pivota Radka, ale toto je zoufale, zoufale málo. A když jsme u těch 7m hodů, tak dnes Milde, David, Michal a Robas měli každý po jedné exekuci s výsledkem 0 gólů. Schválně se podívejte na aktuální pořadí v tabulce všech střelců v naší soutěži a s úžasem zjistíte, kdo je průběžně (jak dlouho ještě) na prvních dvou místech :-).

    Dnes se dařilo křídlům Michalovi, který se konečně střelecky našel, a který právě potřebuje, aby se k němu dostal míč rychlou lajnou, a pak dokáže v rychlosti obranou proskočit a zakončit. Na druhém křídle se už tradičně dařilo i Robasovi, který zase paradoxně vůbec rychlou lajnu k zakončení nepotřebuje. Ostrostřelec Milde se opět odstřílel svůj standard. V úplném protikladu je však David, jehož střelecká potence a aktivita je v posledních několika zápasech (vzhledem k jeho potenciálu) naprosto nedostatečná. Za celých 50 minut čistého času za starší žáky dát 4 branky a vystřelit 9 krát je prostě málo. Ano, jeho přínos je samozřejmě v tom, že tvoří hru a rozdá spoustu finálních nahrávek, ale to prostě nestačí (nebo jemu asi ano). Paradoxně pokud však hraje za mladší dorost, tak za 20 minut čisté hry (víc herního času logicky nedostane) dá z 6 střel 5 gólů a ještě dovede dorostencům krásně tvořit hru na rozehrávce. A když říkám tvořit hru, tak myslím zrychlit nebo zpomalit rozehrávku, zahrát s pivotem Maďara, překřížit se se spojkou, nebát se vystřelit z výskoku… Jeho poslední 4 zápasy za ml.dorost = celkem 17 branek/ jeho poslední 4 zápasy za st.žáky = celkem 17 branek. Umí to někdo vysvětlit?
Svazové přehledy

20171127 st. žáci vs. Sokol Telnice - obr.[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

Autor: Pavel Víška | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

şehirler arası nakliyat

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému phpRS, Layout je upravený Beach. Logo vytvořil Doktor