| Hlavní stránka | A-tým | St. dorci | Ml. dorci | St. žáci | Ml. žáci | St. žačky | Ml. žákyně | Odkazy | Ke stažení | Facebook | Sportnect |

  Nábor do oddílu - aktualizace 8/2019
Nábor do oddílu a tréninky

  Pro rodiče a hráče
Předturnajové info
Kalendář akcí

  Naše týmy v r. 19/20
A tým - muži
Starší dorostenci
Mladší dorostenci
Starší žáci
Mladší žáci

Mladší dorostenky
Starší žákyně
Mladší žákyně

Miníci a přípravka

  Vedení odddílu
Bafuňáři a trenéři

  Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Anketa
V článcích mě nejvíc zajímá

komentář
19305 (19305 hl.)
časová osa gólů
2318 (2318 hl.)
hodnocení hráčů a brankařů
2824 (2824 hl.)
fotky
4711 (4711 hl.)
článek mě zajímá celý a už se těším na další :-)
2311 (2311 hl.)
zajímá mě pouze konečné skóre
2270 (2270 hl.)

Celkem hlasovalo: 33739


  Přehledy

Ankety
TOP 15
Fotogalerie

  Vrátnice
Vchod pro redaktory

  Házená na netu
Pro ty, kterým se házená nikdy neomrzí, zde máme tři odkazy na archivy, kde jsou k vidění různé zajímavé zápasy :

Ct 4 sport TVcom Logo ehftv.com


9.9.2018 TJ Sokol Újezd u Brna : TJ Sokol Telnice
Vydáno dne 09. 09. 2018 (1144 přečtení)

9.9.2018 TJ Sokol Újezd u Brna : TJ Sokol Telnice 16:21 (31:36) (st. žáci) 20180909 starší žáci vs. Sokol Telnice TJ Sokol Újezd u Brna : TJ Sokol Telnice 16:21 (31:36)


Začala nová sezóna.


    Tak nám konečně začala nová sezóna st.žáků a hned na začátku domácím zápasem se Sokolem Telnice. A byla z toho prohra o 5 gólů. Dalo by se tedy říct, že začátek sezóny nám nevyšel dle představ, ale ono to tak vůbec není.

    Předně je třeba si uvědomit, že naši starší žáci prošli výraznou hráčskou obměnou, kdy David Víška, Robas Halíček a Honza Pokorný postoupili o kategorii výš do ml.dorostu a tím pádem tedy s nimi odešla kostra týmu a dobrých 65% všech vstřelených gólů. Z minulých st.žáků tedy zůstali pouze Michal Gajda a Milde Zapletal a zbytek dnešního týmu tedy tvoří bývalí mladší žáci: Martin Flajšinger, Luba Řoutil, Dominik Absolon, Petr Máca a stále ještě ml.žák Kuba Odehnal. Brankářská dvojice Šimon Havíř a Lukáš Ritter zůstává ve stejném složení jako v minulé sezóně. Výraznou posilou je pak příchod Martina Máši - ostré spojky ze Sokolnic, kde pro tuto sezónu st. žáky promíchali s telnickými a de facto, vznikl A-tým v Telnici a B-tým v Sokolnicích.

    A také je třeba říci, že letošní telničtí st. žáci mají nejvyšší ambice ze všech celků, a že ve svém kádru disponují na poměry st. žáků výjimečným hráčem, který (a berte to jen jako zajímavost a pro dokreslení jeho schopností) je již nyní schopen v přátelských zápasech hrát i o 3 kategorie výše – tedy za telnické muže :-). Dnes nám vsítil 14 branek.

    K průběhu samotného zápasu asi takto. Hned od prvních minut se na naší straně projevuje nervozita pramenící z přemotivovanosti, která je proti Telnici vždy náš velký problém. Kluci to ve svých hlavách tradičně zbytečně moc hrotí. První půle se tedy nese ve znamení ztrát míčů a zbrklých řešení herních situací, nepřesné střelby a neschopnosti ubránit soupeřova klíčového hráče. Střeďák Martin Flajšinger musí být po několika minutách dokonce odvolán ze hřiště, aby se na lavičce uvedl do příčetného stavu, ve kterém bude pro tým přínosem. Soustředěně hrajícímu soupeři tedy dovolujeme lehce dosáhnout na 6-8 gólové vedení a sami sebe vystavujeme do těžké pozice. I když si kluci různě mění herní posty, ke změně herního projevu to nevede. Naše brankářské duo loví z naší brány jeden míč za druhým, kdy oba dohromady mají za první půlku pouhé 3 úspěšné zásahy a 2 x nás zachraňuje dobře postavená tyč…

    Druhá půlka zápasu se pak nese ve znamení naší zvýšené bojovnosti a nalezení herního rozestavění, ze kterého konečně dokážeme „snadno“ vytěžit nějaké góly, a kdy naši individuálně šikovní jedinci dokážou konečně pracovat pro celý tým (ať už vědomě, či nevědomě). V porovnání s první půlkou se na naši hru už dá dívat. Individuálně se statečně pere Petr Máca na křídle, kdy dvakrát skóruje a dokonce dvakrát „okradne“ soupeře o míč. A Petra následuje celý tým, kluci do hry dávají srdce a vášeň. Co je však pro naši hru nejdůležitější, je nalezení takového rozestavění, které vede k zakončení z ruky ostré spojky Martina Máši. Martin v první půli na pozici levé spojky (herně nevýrazný) se přesunul na rozehrávku, ale ne proto, aby tvořil hru (jak se od klasického střeďáka čeká), ale aby konečně od obou našich spojek dostával přihrávky do běhu, po kterých byl schopen prodat to, co je mu vlastní, tedy zakončit střelou z výskoku přes obranu.

    A další, kdo se ve druhé půlce „našel“ byl Milde, kterému je zase vlastní chodit nebojácně do obrany až na 6m. Ale co ve druhé půlce přidal, bylo uvolňování střeďáka Martina, který těžil převážně právě z Mildeho nahrávek, kdy Milde sice v tísni a při průniku faulován, přece jenom ještě dokázal ještě přihrát do prostoru nabíhajícímu spoluhráči! Na druhé spojce rotoval Marťas a Michal Gajda, kteří se také dokázali úspěšně nabourávat do telnické obrany. Marťas z pozice spojky také několikrát překrásně uvolnil pivota Dominika, který právě jeho přihrávky potřebuje jako sůl! A pokud se dostal Marťas k zakončení z křídla, tak jeho zdravá drzost většinou slavila úspěch. Michal Gajda pak několikrát zakončoval z trháků.

    Takže nakonec nám první zápas v sezóně i přes nepříznivý výsledek ukázal, že když nalezneme fungující herní rozestavení, nemuselo by to být letos vůbec herně špatné.


SVAZOVÉ PŘEHLEDY

20180909 starší žáci vs. 
Sokol Telnice
[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Pavel Víška | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

şehirler arası nakliyat

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému phpRS, Layout je upravený Beach. Logo vytvořil Doktor